سه ویژگی آیت‌الله خزعلی از زبان دخترش

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در آیین نکوداشت پدر خود آیت‌الله خزعلی گفت: پدر دارای سه ویژگی اخلاق و دلدادگی به امیرالمومنین(ع)، وارستگی بی‌نظیر و عرفان آمیخته با سیاست و انقلاب بود و تا پایان عمر خود دلداده امام راحل و ارادتمند به رهبر معظم انقلاب بودند.

به گزارش ایسنا، انسیه خزعلی -معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری- بعداظهر امروز دوشنبه (۲۷شهریورماه) در آیین نکوداشت آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی، دبیرکل فقید بنیاد بین‌المللی غدیر که در موزه امام علی(ع) برگزار شد، ضمن تشکر از برگزارکنندگان این نکوداشت اظهار کرد: پدرم وصیت کردند که پس از فوت‌شان جز سال اول برای ایشان مراسمی نگیریم، چون دوست نداشتند مردم به زحمت بیافتند، حتی تاکید کردند که هیچ القابی بر روی سنگ قبرشان نوشته نشود و تنها نام ابوالقاسم منقوش شود و این‌ کوچکترین اخلاصی بود که در زندگی ایشان دیدیم.

وی با اشاره به سه ویژگی شخصیتی آیت‌الله خزعلی یادآور شد: ویژگی اول ایشان اخلاق و دلدادگی به امیرالمومنین(ع) بود، ایشان هر زمان ‌نام امام علی(ع) می‌آمد به پهنای صورت گریه می‌کردند. همچنین اخلاص ایشان در زندگی شخصی و حتی انقلابی‌شان را بارها می‌دیدیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تاکید کرد: وارستگی شدید ایشان کم‌نظیر و دومین ویژگی‌شان بود، وارستگی از دنیا و وابستگی‌های آن در شخصیت ایشان کامل قابل مشاهده بود.

انسیه خزعلی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در مورد پدرم فرمودند «این‌ مرد پای این انقلاب ایستاد»، بسیاری از کسانی که با زهد و وارستگی زندگی کردند همیشه مورد اتهام هستند، در حالی که اموال ایشان از قبل و بعد از انقلاب تغییری نکرد و حتی از وجوهات مبلغی را وارد زندگی ما نکرد. به گونه‌ای که در زمان بیماری مادر منزلی که خیلی برایشان دوست‌داشتنی بود را فروختند.

وی افزود: سومین ویژگی ایشان عرفان آمیخته با سیاست و انقلاب بود، همچنین مفاهیم عرفانی در وجود ایشان با تمام وجود دیده می‌شد، از سوی دیگر در مسائل انقلاب محکم و با کسی تعارف نداشتند و اولین‌ اخطارها به انحرافیون، منافقین و فتنه‌ها از سوی پدرم بود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ابراز کرد: پدرم دلداده امام راحل و ارادتمند به رهبر معظم انقلاب بودند و اثر این اخلاق‌ها را در انقلاب می‌بینیم.

انسیه خزعلی خاطرنشان کرد: عزت و عظمت ایران آرزوی پدرم‌ بود که به ثمر نشست و بسیاری از حرکت‌های میلیونی‌ اربعین و ‌غدیر که امروز می‌بینیم در آرزوی پدرم‌ بود.

وی در پایان گفت: خوشبختانه سایه رهبری را بر سر داریم که از کلام ایشان دل اسرائیل به لرزه در می‌آید.

در پایان این مراسم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله صدیقی، دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر، حجت‌الاسلام مصلحی، وزیر سابق اطلاعات، علاءالدین بروجردی، رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی، حجت‌الاسلام میرلوحی، عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) و دختران و داماد آیت‌الله خزعلی از کتاب سه گفتار پیرامون حکومت اسلامی از سخنرانی‌های آیت‌الله خزعلی و گزارش عملکرد نهادهای مردمی و دستگاه‌های اجرایی در دهه امامت و ولایت ۱۴۰۲ رونمایی شد.

سه ویژگی آیت‌الله خزعلی از زبان دخترش

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا