سلیمی: پاسخ ایران به اسرائیل بسیار درخور خواهد بود

ایسنا/مرکزی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران پاسخ سخت و دردناک به رژیم صهیونیستی را حق خود می‌داند.

علیرضا سلیمی در گفت و گو با ایسنا ضمن محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق، اظهار کرد: رژیم خونریز و خونخوار صهیونیستی با این اقدام نشان داد که به هیچکدام از قوانین و پروتکل‌های بین‌المللی پایبند نیست و از ابتدا نیز پایبند نبوده است. بیشترین قطعنامه‌های سازمان ملل توسط این رژیم زیر پا گذاشته شده و اسرائیل ذاتا به دنبال هنجارشکنی در عرصه‌های بین‌المللی بوده است.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی بر اساس خونریزی، کشتار و تخریب خانه‌های مردم و مسلمانان شکل گرفته است، ادامه داد: اصل وجودی نامشروع این رژیم باعث این عدم پایبندی به قوانین بین‌المللی، انسانی، وجدانی و اخلاقی بوده است‌. دست زدن رژیم صهیونیستی به این همه قتل، جنایت و خونریزی ناشی از همین موضوع است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت برخورد قاطع با رژیم صهیونیستی، افزود: همه می‌دانند که اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در کنسولگری ایران با چراغ سبز آمریکایی‌ها انجام شده و این موضوع به خوبی برای تمام تحلیلگران روشن است که آمریکایی‌ها پشت صحنه این اقدامات هستند.

وی تصریح کرد: آمریکا اجازه نداد که جنگ غزه به پایان برسد و صرفا در اثر فشار افکار عمومی رای ممتنع به قطعنامه غیرالزام‌آور اخیر داد. این نشان می‌دهد که آمریکا نقشی جدی‌ را در جنگ بازی می‌کند. آمریکا در فاصله صدور قطعنامه تا امروز، هزاران تن بمب در اختیار این رژیم قرار داده و سازمان سیا نیز اطلاعات مختلفی را در اختیار رژیم سفاک صهیونیستی قرار می‌دهد.

سلیمی با بیان اینکه سازمان‌های بین‌المللی نباید اجازه دهند که یک مکان دیپلماتیک به این شکل مورد حمله قرار گیرد، گفت: از آنجا که ماشین جنگی رژیم صهیونیستی در غزه به شدت دچار آسیب شده و تمام جهان شاهد شکست مفتضحانه آنها هستند، با این اقدامات به دنبال حفظ توانایی‌ها و تجدید روحیه سربازان شکست خورده ارتش خود است. این اقدام باید با پاسخ دردناک مواجه شده و سازمان‌های بین‌المللی که مدعی اند دست نشانده نیستند، نیز به میدان بیایند.

وی با تاکید بر ضرورت اثرگذاری سازمان‌های بین‌المللی در این موضوع، ادامه داد: اگر این سازمان‌ها به واقع فرمایشی نیستند، باید به صورت جدی ورود پیدا کنند. کشورهای آزاد دنیا نیز باید وارد شده و اجازه ندهند این اقدامات انجام شود. شکستن حریم کشورها به این شکل باعث ایجاد هرج و مرج در جهان خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ایران پاسخ سخت و دردناک به رژیم صهیونیستی را حق خود می‌داند. البته زمان و مکان این پاسخ توسط ایران تعیین می‌شود. بدون شک پاسخ ایران بسیار درخور خواهد بود.

وی افزود: مردم در روز قدس امسال نیز مانند سال‌های گذشته با فریاد «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» اعلام خواهند کرد که با این اقدامات، مسیر عزت خود، دفاع از مظلوم و فریاد برای دفاع از آزادی قدس شریف را ترک نخواهند کرد. مردم برای دفاع از مظلومانی که امروز در حصر غذایی، دارویی و شیرخشک برای کودکان قرار دارند، به میدان خواهند آمد و با فریاد خود، وجدان‌های آگاه را برای مبارزه با ظلم به بیماران و کودکان مطالبه خواهند کرد.

وی افزود: مردم با به میدان آمدن خود به وجدان‌های خفته‌ای که شاهد ویران کردن بیمارستان‌ها و اعدام بیماران در بیمارستان‌ هستند، نهیب خواهند زد. اقداماتی که توسط رژیم صهیونیستی انجام می‌شود، حتی توسط هیتلر انجام نشده است. تعجب‌آور این است که چرا بیش از دو میلیارد مسلمان و حکومت‌های کشورهای اسلامی اجازه پیدا نمی‌کنند کمک‌های خود را برای مظلومان بی‌گناهی که اینگونه مورد بمباران قرار گرفته‌اند، ارسال کنند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا