سردار شکارچی: کسانی که طمع به جزایر سه‌گانه دارند نوک شمشیرمان را ببینند / دستاورد‌های اصلی نظامی را برای غافلگیری گذاشته‌ایم / تورم و گرانی در کشور وجود دارد و همه ما آن را لمس می‌کنیم، اما قرار نیست در زمین دشمن بازی کنیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: کسانی که طمع تصاحب جزایر سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران را دارند و یا گوشه چشمی هرچند روانی به این جزایر دارند؛ نوک شمشیرمان را ببینند تا در محاسبات خود دچار اشتباه نشوند.

 سردار ابوالفضل شکارچی معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح ‌عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان زنجان اظهار داشت: با بسیاری از شهدای زنجان افتخار همرزمی در دفاع مقدس همچون شهید محمدناصر اشتری، شهید قامت بیات، شهید احدی و شهید رستمخانی داشتم و این شهدا حق ویژه‌ای گردن ما دارند.

آمریکای جنایتکار در حال دست و پا زدن است

وی با بیان اینکه در شرایط بسیار حساسی به سر می‌بریم گفت: ‌جهان در شرایط ویژه‌ای است و قدرت‌ها ‌در حال جابه جا شدن و نظام تک قطبی در حال فروپاشی است و نظم نوین جهانی در حال شکل‌گیری است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: این شرایط جهانی، فرصت ویژه‌ای برای نظام ماست تا جایگاه واقعی خودش را پیدا کند. قدرت‌های سلطه‌گر و در رأس آمریکای جنایتکار در حال دست و پا زدن است چرا که نمی‌خواهد نظام مقدس جمهوری اسلامی به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند.

وی گفت: هرچقدر نظام سلطه دست و پا می‌زند بیشتر در باتلاق فرو می‌برد. این صحبت‌ها یک واقعیتی است و هر چه زمان می‌گذرد نظام جمهوری اسلامی از استحکام بیشتری برخوردار می‌شود.

قرار نیست در زمین دشمن بازی کنیم

سردار شکارچی با بیان اینکا اولویت دشمن همواره ناامید کردن مردم است، گفت: تورم و گرانی و مشکلاتی در کشور وجود دارد و همه ما آن را لمس می‌کنیم و بنده در جامعه زندگی می‌کنیم و با مردم حرف می‌زنیم ولی قرار نیست در زمین دشمن بازی کنیم. دشمن به دنبال عوض کردن جای خادم و خائن است و توسط رسانه‌هایش سعی دارد این را به جوانان و نوجوانان ما منتقل کند.

وی در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم درباره برقراری امنیت ‌در مرزهای ایران و افغانستان گفت: کشور افغانستان همسایه ماست و ما با این کشور بیش‌ از 900 کیلومتر مرز مشترک داریم ولی کل دنیا بسیج شده‌اند تا بین جمهوری اسلامی ایران و افغانستان اختلاف ایجاد کنند.

وحدت ایران و افغانستان برای شکست توطئه آمریکا در اختلاف‌افکنی

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح کشورمان تشریح کرد: آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی در تلاشند که به موضوع مرزهای ایران و افغانستان ورود کنند و اختلاف ایجاد کنند ولی آن‌ها بدانند اگر ما با افغانستان در این زمینه مشکلی داشته باشیم خودمان حلش می‌کنیم و به کس دیگری مربوط نیست‌ و در دو کشور به این نتیجه رسیده‌ایم با این ترفند آن‌ها مقابله کنیم‌.

وی تأکید کرد: راهبرد جمهوری اسلامی و افغانستان به‌عنوان دو کشور مسلمان، ایجاد تنش و اختلاف نیست ولی با این حال برخی کشورها در تلاشند یک سری مسائل را به شکل ناروا به افکار عمومی منتقل کنند. آمریکا برای جبران فرار از افغانستان به دنبال این است که جبران کند ولی قطعاً شکست خواهد خورد.

ارتباط خوبی با کشورهای آمریکای لاتین ‌داریم

سردار شکارچی در ادامه در پاسخ به سؤال دیگر تسنیم مبنی بر اینکه ارتباط ایران با کشورهای آمریکای لاتین چگونه خواهد بود، افزود: سال‌هاست که ارتباط خوبی با کشورهای آمریکای لاتین وجود دارد. البته خواسته آمریکا این است که جمهوری اسلامی با هیچ کدام از کشورهای آمریکای لاتین ارتباط نداشته باشد ولی خوشبختانه هم سیاست جمهوری اسلامی و هم کشورهای آمریکای لاتین این است که ارتباط سازنده وجود داشته باشد.

سردار شکارچی تشریح کرد: بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین از شناور راهبردی جمهوری اسلامی به هنگام دور زدن کره زمین استقبال کردند و حتی این موضوع را یک افتخار برای خود دانستند.

همیشه در حوزه دفاعی نوک کوه یخ را به دشمنان نشان می‌دهیم

این مسئول با بیان اینکه ما همیشه در حوزه دفاعی نوک کوه یخ را به دشمنان نشان می‌دهیم گفت: اساس کوه یخ را برای روزی که نیاز است رونمایی خواهیم کرد تا دشمنانمان را غافلگیر کنیم. پس بنابراین بخشی از دستاوردها را نیاز است اطلاع‌رسانی کنیم ول بخشی هم نیاز نیست چون که جزو اصرار کشور است و باید محرمانه باقی بماند‌.

وی در ادامه درباره برگزاری رزمایش‌های مختلف در کشور گفت: ما در طول سال صدها رزمایش برگزار می‌کنیم؛ برخی از رزمایش‌ها نیاز به اطلاع‌رسانی نیست و برای افزایش مهارت و تمرین دفاعی و افزایش قدرت بازداراندگی است ولی برخی از رزمایش‌ها نیازمند اطلاع‌رسانی است و جزئیات آن را در اختیار افکار عمومی توسط رسانه‌ها قرار می‌دهیم.

دشمنان نوک شمشیر نیروهای مسلح ایران ‌را ببینند

‌سردار شکارچی به برگزاری رزمایش نیروی دریایی سپاه در آب‌های خلیج فارس اشاره کرد و گفت: کسانی که طمع تصاحب جزایر سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران را دارند و یا گوشه چشمی هرچند روانی به این جزایر دارند؛ نوک شمشیرمان را ببینند تا در محاسبات خود دچار اشتباه نشوند؛ رزمایش ما یک رزمایش معنادار است و پیام آن به کشورهای منطقه این است که برای برقراری امنیت خلیج فارس از وابستگی به بیگانگان خارج شوید؛ به ما اعتماد کنید و ماهم تضمین برقراری امنیت را در این آب‌ها می‌دهیم. به عبارت دیگر رزمایش‌های ما در خلیج فارس و دریای عمان بیشتر با هدف تقویت امنیت کل منطقه است.

وی با بیان اینکه شکوفایی اقتصاد در سایه امنیت رقم می‌خورد خاطرنشان کرد: این رزمایش‌ها با حداقل هزینه انجام می‌شود ولی خروجی آن بسیار زیاد است. بودجه نظامی آمریکا 800 میلیارد دلار و بودجه نظامی عربستان سعودی 57 میلیارد دلار در سال است؛ دورانی که یک کشتی با پرچم آمریکا از دریا عبور کند و کسی با آن کار نداشته باشد گذشته است.

امنیت خلیج فارس و دریای عمان ‌به آمریکا چه مربوط است؟

سردار شکارچی ادامه داد: برگزاری این رزمایش راهبردی و منطقه‌ای علاوه بر تمرین و انتقال پیام به کشورهای دنیا، یک امیدآفرینی در داخل کشور است.

وی در ادامه تاکید کرد: امنیت خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند به آمریکا چه مربوط است؟ شما چه غلطی در اینجا می‌کنید؟ همه کشورهای منطقه قادر به برقراری امنیت در این آب‌ها هستند ولی سیاست آمریکا این است که راهزنان را پرورش می‌دهد، از آن طرف کشور ثالث را مقصر ناامنی می‌کند و به این ترتیب بهانه حضور در این آب‌ها را پیدا می‌کند و لشکرکشی می‌کند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران مطرح کرد: چرا باید منابع مسلمان توسط آمریکا غارت شود؟ چرا باید با نفت مسلمانان سلاح بسازد و مجدداً به کشورهای منطقه بفروشد؟ امروزه کدام سلاح‌ها بر سر مردم غزه و یمن می‌ریزد؟ آیا غیر از سلاح‌های آمریکایی و اروپایی است؟ جالب است همان‌ها ایران را مقصر دخالت در این کشورها می‌دانند.

وی در پایان به قدرت دفاعی کشورمان اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از قدرت دفاعی و امنیتی بسیار بالایی برخوردار است و دشمنان از این موضوع هراس دارند. 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا