سردار سلیمانی: معرفی مساله فلسطین به عنوان مساله اصلی جهان دستاورد است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین جبهه مقاومت را نمونه‌ای موفق در تکثیر الگوی جهادی خواند که معرفی مساله فلسطین به عنوان مساله اصلی جهان به مردم از دستاوردهای آن بوده است.

به گزارش ایسنا، سردار سلیمانی در جشنواره ملی جهادگران با تقدیر از زحمات انجام شده برای برگزار شدن این جشنواره، اظهار کرد: ملت ایران در انقلاب اسلامی متصف به ویژگی بزرگی شد و آن ویژگی، جهاد بود. قبل از انقلاب اسلامی هم مفهوم مقدس جهاد را در تعالیم اسلامی خود داشتیم، اما به دلیل حاکمیت طاغوت، امت نمی‌توانست ویژگی های عالی را بر خود مترتب کند با استقرار نظام جمهوری اسلامی، این امکان فراهم شد.

وی ادامه داد: دشمن از تشکیل جمهوی اسلامی احساس خطر کرده بود و همه امکانات خود را بسیج کردند و در مقابل دشمن، از ابتدای انقلاب یک دهه جهاد دفاعی در مقابل کودتاها، اقدامات جدایی طلبی و سپس هشت سال دفاع مقدس شکل گرفت. اما بعد از این دوران، جهاد خاتمه نیافت و جهاد خدمت و سازندگی، محرومیت زدایی و علمی آغاز شد و ابعاد گسترده تری گرفت، البته با مشکلاتی هم از جمله موانع دیوان سالاری مواجه شد، اما جهاد ادامه یافت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: تلاش دشمن برای متوقف کردن انقلاب اسلامی است، اما انقلاب در حال حرکت رو به جلو است. علت زنده بودن جمهوری اسلامی، زنده بودن جهاد است.

سردار سلیمانی افزود: الگوی جمهوری اسلامی باید تکمیل شود تا جامعه اسلامی شکل گیرد. وقتی وارد تمدن اسلامی می شویم که ملت های مسلمان به هم پیوند بخورند. و الگوی جمهوری اسلامی تکتیر شود. نمونه تکثیر الگوی جهادی، جبهه مقاومت است. الان هویتی به نام جبهه مقاومت شکل گرفته که دستاوردهای مهمی داشته و مساله فلسطین را به عنوان مساله اصلی جهان به مردم شناساند.

۷ اکتبر یک ورقی را به نفع جبهه حق رقم زد

در ادامه سردار محمد زهرایی اظهار کرد: تا قبل از  ۷ اکتبر خیلی از این شکل رویارویی و نبرد تمدنی خبری نبود، اما ۷ اکتبر یک ورقی را به نفع جبهه حق رقم زد و ملت ها را از خواب بیدار کرد که مشاهده کردید صدها هزار نفر و میلیون ها نفر در حمایت از جبهه حق به خیابان های غرب آورد. جلوتر که رفتیم علمیات وعده صادق جنبش و خیزش دانشجویی را رقم زد.این نشان می‌دهد که تغییرات و تحولات خیلی سرعت گرفته است.

وی ادامه داد: ما که داعیه دار شأن ، تفکر و عمل صالح جهادی هستیم باید یک قدم هم جلوتر باشیم و پیش برنده و جلوتر باشیم.

رییس سازمان بسیج سازندگی در ادامه گفت: یک زمانی در ۸ سال دفاع مقدس، جلودار و پرچمدار بسیجیان، در کنار ارتش و سپاه اسلامی بودند. جلوتر که آمدیم در دفاع از حرم، مدافعین حرم از بسیجی ها بودند. در فتنه ۱۴۰۱ که برخی آن را به یک اعتراض اجتماعی تقلیل می‌دهند، مدافعین امنیت پرچمدار بودند.

وی اضافه کرد: کرونا که حادث شد پزشکانی که احساس می‌شد که این ها زندگی جدا از زندگی مردم دارند، نشان دادند که خط مقدم را خوب می‌توانند حفظ کنند. سیل و زلزله که پیش آمد عزیزان جهادی به خوبی حاضر شدند. جنگ اقتصادی که اتفاق افتاد، فعالان اقتصادی فعالانه در عرصه حاضر شدند.

وی تاکید کرد: اما یک چیز در همه این عرصه ها مشترک است و آن عنصر جهادی است، از ابتدای انقلاب تا امروز در همه عرصه ها جهادگران حضور داشتند. ما مدافعین حرم کمی نداریم که شهید حججی سرگل این هاست. مدافعین امنیت کم نداشتیم. در کرونا، مدافع کم نداشتیم.

زهرایی همچنین خاطرنشان کرد: آیا کسی هست که باور نداشته باشد ما در جنگ تمام عیار رسانه‌ای با جبهه استکبار هستیم، آیا کسی هست که باور نداشته باشد که دشمن از طریق رسانه و دروغ پراکنی و ناامید کردن مردم، سفره مردم را نشانه رفته است؟

وی تاکید کرد: جشنواره ملی جهادگران می‌خواهد بگوید جامعه عظیم و پرشکوه جهادگران در جنگ رسانه‌ای فعال است. هرگروه جهادی یک گروه یا کانال مجازی امید آفرین و تولیدکننده یک اثر هنری رسانه‌ای است، چون دستشان پر از جهاد و خدمت آفرینی است.

حسین یکتا نیز در این جشنواره اظهار کرد: رهبری می فرمایند که گام دوم انقلاب محقق نمی شود مگر با تحول و این تحول از جنس تحول  جهشی است که با حرکت جهادی محقق می‌شود. ما اگر می‌خواهیم گام دوم محقق شود، باید کار جهادی کنیم تا تحول ایجاد شود.

وی ادامه داد: جنگ ترکیبی دشمن برای این است که اراده و امید جوانان ما را از بین ببرد ولی ما باید با کار جهادی به مقابله با دشمن برویم.

یکتا با بیان اینکه کار جهادی برای ما عادی نشود، گفت: جبهه مقاومت همانطور معمولی جبهه مقاومت نشد، موشک و توان هسته ای ما  همانطور معمولی بدست نیامد. ما در نقطه تحول جهشی در گام دوم انقلاب و نقطه تحول جهادی هستیم و باید با تفکر جهادی، کارهای نشدنی انجام شود و با تفکر جهادی به مقابله با جنگ ترکیبی رفت.

وی در پایان با بیان اینکه این روزها امتحان ها سخت است و بچه جهادی ها سنگری را گرفته اند که رهبری به آنها خیلی امید دارد، افزود: سرعت تحولات جهانی زیاد شده است. اتفاقات جهانی و منطقه را در این چند ماه دیدید که چه تحولاتی رخ داد. با کار جهادی باید در تحولات جهانی نقش آفرینی کرد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا