روسیه بیشترین منفعت را از جنگ غزه و اسرائیل برد

نقش‌آفرینی ایران در منطقه موجب افزایش قدرت کشورمان خواهد شد

 اولین جلسه دفتر سیاسی حزب اعتدال و توسعه در سال جدید برگزار و پیرامون موضوع سیاست خارجی و مباحث مربوط به تقابل نظامی بازدارنده ایران در برابر اسرائیل تبادل نظر و گفتگو شکل گرفت.

محمود واعظی رئیس دفتر سیاسی حزب اعتدال و توسعه در ابتدای این جلسه گفت: خاورمیانه همواره منطقه ای پر اهمیت بوده و به همین دلیل دولت های بزرگ همواره برای حضور و نفوذ در امور و اداره آن مداخله می کردند.

 از این روی ، دوجنگ مداخله جویانه و بسیار مهم آمریکا با کشورهای افغانستان و عراق سود و منفعتی برایش به ارمغان نیاورد و به همین دلیل به دنبال ایجاد و بسط جنگ با ایران که اسرائیل با اقدامات مشمئز کننده خود به دنبال آن بود، نیست.

وی افزود : ژئوپلتیک منطقه در حال تغییرات اساسی است و این تغییرات بر روی کشورهای منطقه نیز اثر کرده و کشورهای عربی منطقه به رهبری عربستان سعودی می خواهند به سمت توسعه اقتصادی بروند و از همین روی به دنبال آرامش وحفظ ثبات و امنیت درمنطقه است.

واعظی در ادامه گفت: نقش آفرینی و کنشگری فعال و موثر ایران در منطقه در راستای امنیت سازی وثبات موجب افزایش نقش و قدرت ایران خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تا قبل از ۷ اکتبر تمام آمریکا و کشورهای اروپایی به دنبال تضعیف و تنبیه روسیه در جنگ اوکراین بودند اما پس از حمله کوبنده حماس به رژیم صهیونیستی،خاورمیانه و مسئله فلسطین موضوع اول جهان شد و موضوع اوکراین به حاشیه رفت و روسیه بیشترین منفعت را از جنگ غزه و اسرائیل برد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا