روز نخست ثبت‌نام ریاست‌جمهوری؛ کدام چهره‌ها تا الان ثبت نام کرده اند؟

ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از ساعت هشت صبح امروز (۱۰ خرداد ماه) آغاز شده و تا ۱۴ خرداد همه روزه از همین ساعت الی ساعت شش عصر در ستاد انتخابات کشور ادامه خواهد داشت.

رییس خانه احزاب هم آمد 

«قدرتعلی حشمتیان» رییس دوره‌ای خانه احزاب ایران ساعت ۱۶ با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، داوطلب شرکت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد.

حشمتیان در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی، نماینده بوده است. 

ثبت‌نام ۳ نفر قطعی شد

«محسن اسلامی» سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفتگو با بخش خبری ۱۴ تاکید کرد که ثبت‌نام سه نفر از داوطلبین نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری قطعی شده است.

اسلامی در این باره تصریح کرد: تاکنون ثبت‌نام سه نفر از داوطلبینی که دارای شرایط قطعی بودند، قطعی شده است.

وی در عین حال گفت: توصیه من به داوطلبین محترمی که دارای شرایط هستند، این است که ظرف امروز و فردا مراجعه داشته باشند و فرآیند ثبت‌نام خود را به روز آخر موکول نکنند.

عباس مقتدایی ثبت‌نام کرد

«عباس مقتدایی» نماینده مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، داوطلب شرکت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شد.

مقتدایی پیشتر در ادوار نهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی هم نماینده بود.

«عباس مقتدایی» پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه فرد دانشگاهی هستم و سه دوره مورد توجه اصفهان به عنوان نماینده اصفهان قرار گرفتم، در این مقطع احساس کردم برای اینکه سلایق و رویکرد‌های مختلف و تفکراتی که می‌توانیم آن‌ها را در قالب نهاد‌های موجود کشور عملیاتی کنیم، لازم است که ثبت‌نام کنم.

ادامه حضور نمایندگان مجلس در ستاد انتخابات کشور

«محمدرضا صباغیان» نماینده مجلس، حوالی ساعت ١١ صبح با حضور در ستاد انتخابات کشور، در چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

روز نخست ثبت‌نام ریاست‌جمهوری؛ کدام چهره ها تا الان ثبت نام کرده اند؟

کواکبیان با نشان پیروزی ثبت نام کرد

مصطفی کواکبیان، دبیرکل حزب مردم سالاری در اولین روز از ثبت‌نام‌ها برای داوطلبی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد و با گذراندن مراحل اولیه، برای داوطلبی ثبت نام کرد.

اولویتم اصلاح ساختار اداری و سیاسی است

محمدرضا صباغیان، داوطلب انتخابات ریاست جمهوری پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام خود در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: علی رغم موفقیت‌ها و دستاورد‌هایی که در برخی حوزه‌ها داشتیم، طبیعتاً امروز یکسری مشکلات داریم.

وی افزود: متأسفانه دولت‌هایی که آمدند نتوانستند مشکلات اقتصادی مردم و مشکلات نظارتی را حل کنند. تقریباً همه دولت‌ها علی رغم شعار‌های متفاوت در یک ایستگاه توقف کردند و آن ایستگاهی بود که شکاف طبقاتی افزایش پیدا کرد و مردم نسبت به معیشت و وضعیت اقتصادی خودشان ناراضی بودند. اولویت اول من اصلاح ساختار اداری و سیاسی است.

هر ثبت‌نام چقدر وقت داوطلب‌ها را می‌گیرد؟

فرآیند ثبت نام نهایی هر داوطلب شرکت در انتخابات ریاست جمهوری بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت به طول می‌انجامد و پس از آن داوطلبان فرصت دارند که در زمان ۵ دقیقه به ارائه برنامه‌های خود در جمع خبرنگاران بپردازند.

۱۵ برنامه اقتصادی دارم

در ادامه، مصطفی کواکبیان گفت: نام دولتی که می‌خواهم با آن بیایم، «دولت مردم سالار با شعار صداقت با مردم» است. برنامه من لغو کامل تحریم‌ها و برقراری ارتباط با همه دنیا به جز رژیم صهیونیستی، بر اساس اصل حکمت عزت و مصلحت است. شاخص‌های اقتصادی ما در سطح بین‌الملل و حتی ۱۵ کشور همسایه بسیار ناچیز است. بنده ۱۵ برنامه اقتصادی دارم.

حضور وزیر کشور در ستاد انتخابات کشور

احمد وحیدی، وزیر کشور در نخستین لحظات آغاز فرآیند ثبت نام انتخابات گفت: فرآیند انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در ایران را با شروع ثبت نام آغاز می‌کنیم.

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری همانند انتخابات مجلس در کمال امنیت، سلامت و با یک رقابت خود و مشارکت همه مردم شکل خواهد گرفت. با وجود وارد شدن ضایعه بزرگ به راحتی این بحران را پشت سر گذراندیم و هیچ خللی در کار‌های کشور به وجود نیامد.

فرآیند انتخابات ریاست جمهوری به فرمان وزیر کشور از ۶ خردادماه آغاز و اولین جلسه هیأت‌های اجرایی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، صبح روز دوشنبه ۷ خرداد ماه به ریاست «احمد وحیدی» وزیر کشور تشکیل شد.

حجت‌الاسلام سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، عبدالله سهرابی نماینده وزارت امور خارجه، سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد، یحیی آل اسحاق نماینده اتاق بازرگانی، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله حاضران در این جلسه بودند.

گفتنی است؛ وزیر کشور دیروز ۹ خرداد، اعضای ستاد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را منصوب کرد.

«محسن اسلامی» سخنگوی ستاد انتخابات کشور پیش از ظهر امروز، در گفت‌وگویی با اشاره به آغاز فرآیند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: با توجه به اطلاعیه ستاد انتخابات کشور درباره شرایط ثبت نام، امروز در اولین روز تا الان ۳۰ نفر داوطلب برای نامزدی ریاست جمهوری مراجعه کردند که بعد از بررسی مدارک شرایط لازم را برای ثبت نام قطعی نداشتند.  داوطلبانی که شرایط نامزدی دارند حتماً در روز‌های اولیه اقدام کنند و به روز آخر نگذارند و مدیریت زمان را داشته باشند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا