رشیدی: خدمات‌رسانی به زوار اربعین نسبت به سال‌های قبل بهتر بود


نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خدمات‌رسانی به زوار اربعین حسینی را نسبت به سال گذشته بهتر خواند و گفت: تمهیدات اندیشیده‌شده برای ورود و خروج زائران باعث سهولت در رفت و آمد آنها شد.

محمد رشیدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: امسال خدمات رسانی به زوار اربعین نسبت به سال‌های قبل بهتر بود چرا که با تمهیدات اندیشیده شده برای ورود و خروج زائران شاهد سهولت تردد آنها در مرز بودیم و شرایط مساعدتری حاکم بود. موکب‌های مردمی که در مرز مستقر بودند خدمات رسانی را بهتر کرد و در مجموع شرایط منسجم‌تر و منظم‌تر بود.

وی در عین حال تصریح کرد: با وجود خدمات رسانی بهتر باید برخی شرایط برای سال‌های بعد تقویت شود که از جمله آن بهتر شدن وضعیت مرز خسروی است؛ مرز خسروی در استان کرمانشاه مرزی با سابقه بیش از ۱۰۰۰ سال است که از سالیان گذشته مردم برای زیارت امام حسین (ع) از این مرز عبور می‌کردند این مرز زیرساخت‌های خوبی دارد منتهی در سال‌های گذشته کمتر به آن توجه شده و باید تقویت شود.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تقویت مرز خسروی اظهار کرد: باید از ظرفیت مرز خسروی به بهترین شکل استفاده کرد تا بتوان از زوار به بهترین شکل پذیرایی کرد.

وی با اشاره به مشکلات زائران اربعین در هنگام برگشت از سفر عتبات گفت: با توجه به کمبود وسائل حمل و نقل عمومی در هنگام برگشت زوار، آنها متحمل هزینه‌های زیادی شدند وضعیت حمل و نقل عمومی برای خدمات رسانی به زوار مقداری ضعیف بود انتظار می‌رود وزارت کشور و ستاد اربعین در سال‌های گذشته این مشکل را برطرف کنند چون به خاطر کمبود وسائل حمل و نقل عمومی زائران حسینی با مشکلاتی مواجه شدند.

این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: با وجود این مشکلات به طور کلی امسال خدمات رسانی و برنامه ‌ریزی‌های صورت گرفته نسبت به سال گذشته بهتر بود و شاهد سهولت تردد زوار بودیم.

انتهای پیام  

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا