رئیسی: “اربعین” جلوه‌ای از اتحاد امت اسلامی است/تحرک گروهک‌های تروریستی، غیرقابل تحمل است


رئیس جمهور با تشکر صمیمانه از دولت و ملت عراق بابت برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی و میزبانی کریمانه از زائرین ایرانی، این رویداد بی‌نظیر متبرک به نام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) را جلوه‌ای از اتحاد و مقاومت امت اسلامی دانست و نقش‌آفرینی رهبری معظم انقلاب اسلامی و مرجعیت معظم عراق در شکل‌گیری رویداد عظیم اربعین را به عنوان زمینه‌ای برای شکل‌گیری تمدن بزرگ اسلامی ستود.

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی عصر امروز شنبه در گفتگوی تلفنی با آقای «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق، ضمن ابراز خرسندی از آغاز به‌کار عملیات احداث راه‌آهن بصره-شلمچه، از اهتمام دولت عراق برای اجرای این طرح که منتج به تسهیل و جهش تبادلات تجاری و هم چنین امنیت تردد زائرین دو کشور می‌شود، قدردانی کرد.

رئیسی در این گفت‌وگو ضمن مرور همکاری‌های امنیتی دو کشور برای ایجاد صلح پایدار، هرگونه تحرک گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب را به‌عنوان اقدامی ضدامنیت منطقه، غیرقابل تحمل دانست و بر تقویت همکاری‌ها در این زمینه تاکید کرد.

محمدشیاع السودانی نخست وزیر عراق نیز در این گفتگوی تلفنی، حضور میلیونی زائرین ایرانی در مراسم اربعین حسینی(ع) و پذیرایی خالصانه ملت عراق از زوار امام حسین (ع) را نشانه عمق باورهای مشترک و پیوندهای دو ملت توصیف کرد و خدمت به زائرین حسینی را افتخاری برای دولت و ملت عراق دانست.

نخست وزیر عراق در ادامه آغاز به‌کار پروژه احداث راه‌آهن بصره–شلمچه را نشان‌دهنده عزم جدی دولت عراق برای تقویت و توسعه روابط در همه عرصه‌ها با جمهوری اسلامی ایران عنوان و ابراز امیدواری کرد که ابتکارهای جدید همکاری اقتصادی و تجاری میان ایران و عراق موجب افزایش بیش از پیش رفاه دو ملت شود.

محمدشیاع السودانی هم چنین با تاکید بر این که دولت عراق امنیت ایران را امنیت عراق می‌داند، گفت: دولت و ملت عراق به مبارزه کامل با عوامل و عناصر تهدید کننده امنیت پایدارمنطقه پایبند و متهعد هستند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا