دبیر ستاد امر به معروف: تاکنون بیش از ۱۳ هزار نفر در دوره آمران و ناهیان ثبت نام کرده‌اند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

جلسه اختتامیه دوره مربیان تخصصی عفاف و حجاب با تقدیر از نفرات برتر و اهداء گواهی پایان دوره در ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری آکردی با بیان این‌که برای مربیان برنامه ویژه داریم و می‌خواهیم از میان آن‌ها استاد تربیت کنیم، تصریح کرد: در حال رایزنی با سازمان امور استخدامی و امور زنان نهاد ریاست جمهوری برای برگزاری دوره‌های عفاف و حجاب در دستگاه‌ها با مربیگری مربیان ستاد هستیم.

وی افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر با هدف گسترش دایره مربیان از افرادی که در عرصه عفاف و حجاب به ویژه در مدارس، مساجد و… فعالیت می‌کنند، حمایت می‌کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کار مربیان عفاف و حجاب را در حقیقت ادامه رسالت حضرت زهرا (س)، حضرت زینب (س) و اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) دانست.

وی همچنین طرح «عفاف در خانه» را دارای برکات فراوانی عنوان کرد و بیان داشت: در این طرح مربیان هر آنچه فرا گرفته‌اند را به دوستان، همسایگان، اقوام و… منتقل می‌کنند، در حقیقت خودشان مبلغ عفاف و حجاب می‌شوند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان این‌که در حال حاضر سه دوره آموزشی از سوی ستاد در حال برگزاری است، بیان داشت: این دوره‌ها شامل «دانش افزایی مربیان عفاف و حجاب»، «دانش افزایی مربیان امر به معروف و نهی از منکر» و «آموزش آمران به معروف و ناهیان از منکر» است.

وی تعداد ثبت نام‌های دوره آموزشی «آمران به معروف و ناهیان از منکر» تا به امروز را ۱۳ هزار و ۵۵۷ نفر اعلام کرد و با بیان این‌که ثبت‌نام‌ها همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: هدف این دوره ارتقاء آگاهی دانش و مهارت‌های امر به معروف و نهی از منکر برای آحاد مردم است.

در ادامه صدیقه صنعتگر، سرپرست اداره کل امور خانواده و عفاف و حجاب ستاد امر به معروف و نهی از منکر اقدامات این اداره کل را تشریح و بیان داشت: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته طرح‌های را در مدارس، منازل و محل کار اجرا خواهیم کرد.

همچنین در ادامه این نشست، مسئول اجرایی دوره تربیت مربی و عفاف ستاد امر به معروف به ارزیابی این دوره پرداخت و تعداد ثبت نام کنندگان در دوره مقدماتی تربیت عفاف و حجاب را ۴۴۶۳ نفر برشمرد.

وی بیان داشت: مخاطبان دوره مقدماتی تربیت عفاف و حجاب از ۳۱ استان بودند که ما افراد را به ۴۶ گروه آموزشی تقسیم کردیم. همچنین ۳۲ استاد راهنما وظیفه راهبری گروه‌های آموزشی را بر عهده داشتند.

همچنین در ادامه هر کدام از مربیان تخصصی عفاف و حجاب به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و تأکید کردند که باید از ظرفیت‌های فضای حقیقی و مجازی برای پیشبرد اهداف بهره برد.

گفتنی است؛ در پایان نشست مربیان تخصصی عفاف و حجاب از مربیان برتر با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا