جزئیاتی از دیدار رئیسی با وزیر امور خارجه مالزی

رئیس‌جمهور تدوین برنامه همکاری‌های راهبردی بلندمدت میان ایران و مالزی را ترسیم‌کننده افق‌های جدید در تعاملات ۲ کشور دانست و افزود: امیدواریم با تهیه و تدوین این برنامه، بتوانیم راه‌های طی‌نشده، به‌ویژه در افزایش مناسبات و تبادلات اقتصادی را تجربه کنیم.

آفتاب‌‌نیوز :

سید ابراهیم رئیسی عصر امروز سه‌شنبه در دیدار آقای «زمبری عبدالقدیر» وزیر امور خارجه مالزی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار خوب جمهوری اسلامی ایران و مالزی،‌ بر ضرورت توسعه مناسبات دو کشور به‌ویژه در بخش‌های تجاری، صنعتی، کشاورزی، علم و فناوری و فرهنگی تاکید کرد.

رئیس جمهور تدوین برنامه همکاری‌های راهبردی بلندمدت میان دو کشور را ترسیم کننده افق‌های جدید در تعاملات ایران و مالزی دانست و افزود: امیدواریم با تهیه و تدوین این برنامه، بتوانیم راه‌های طی نشده، به‌ویژه در افزایش مناسبات و تبادلات اقتصادی را تجربه کنیم.

آقای «زمبری عبدالقدیر» وزیر خارجه مالزی نیز در این دیدار جمهوری اسلامی ایران را شریک بسیار مهم کشورش در منطقه و جهان اسلام دانست و با تاکید بر اینکه کشورش تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران را هرگز به رسمیت نخواهد شناخت، برگزاری نشست‌های مشترک با مقامات جمهوری اسلامی در این سفر را بسیار مثبت ارزیابی کرد و توسعه و تقویت مناسبات دوجانبه با تهران به‌ویژه در بخش‌های کشاورزی، پزشکی و علم وفناوری را خواستار شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا