تشریح جزئیات مراسم تشییع و خاکسپاری شهید زاهدی در اصفهان

ایسنا/اصفهان فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه روز شنبه در اصفهان عزای عمومی خواهد بود، گفت: مراسم تشییع پیکر شهید زاهدی روز شنبه از مسیر میدان بزرگمهر به سمت گلستان شهدا برگزار می‌شود. همچنین مراسم ختم و هفتم این شهید بزرگوار نیز در گلستان شهدا برگزار خواهد شد.

سردار مجتی فدا، در جلسه ستاد برنامه‌ریزی مراسم تشییع شهید محمدرضا زاهدی که صبح امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین، در استانداری اصفهان برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت این سردار بزرگ، اظهار کرد: افتخار استان اصفهان به ایثارگری و مجاهدت شهداست که در طول سال‌های گذشته یک‌بار امام در وصف تشییع جنازه ۳۷۰ شهید در ۲۵ آبان به مردم اصفهان درود فرستادند و یک‌بار هم مقام معظم رهبری در جریان شهادت پاسداران اصفهان در حادثه خاش فرمودند مرحبا به جوانان اصفهان.

وی با اشاره به برنامه‌های تشییع شهید زاهدی، افزود: استان‌های گیلان و چهارمحال بختیاری به دلیل حضور و فرماندهی سردار زاهدی در این استان‌ها، درخواست‌های زیادی برای تشییع شهید مطرح کرده‌اند و امیدواریم که اگر توانایی حضور و تشییع شهید در گیلان و چهارمحال را نداریم، بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که با تشییع باشکوه شهید زاهدی عظمت و بزرگی این شهید و مردم شهیدپرور استان اصفهان به دنیا مخابره شود.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان ادامه داد: خانواده شهید امروز به منظور استقبال از پیکر شهید به تهران می‌روند و به دلیل اینکه شهید زاهدی، شهید ملی و بین‌المللی هستند، اولین مراسم تشییع روز قدس در تهران برگزار می‌شود. همچنین مراسم استقبال از پیکر شهید عصر جمعه طی مراسم نظامی برگزار و به دلیل درخواست‌ مردم رهنان مراسم وداع با شهید در گلزار شهدای رهنان برگزار می‌شود. همچنین مراسم وداع و تجدید بیعت با شهید حدود ساعت ۲۲ در گلستان شهدا برگزار می‌شود و بعد از آن پیکر شهید برای وداع همه مردم در برنامه سحرگاه صدا و سیما حضور خواهد داشت.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان با بیان اینکه روز شنبه در اصفهان عزای عمومی خواهد بود، گفت: مراسم تشییع پیکر شهید زاهدی روز شنبه از مسیر میدان بزرگمهر به سمت گلستان شهدا برگزار می‌شود. همچنین مراسم ختم و هفتم این شهید بزرگوار نیز در گلستان شهدا برگزار خواهد شد.

وی افزود: چنانکه مردم با حضور حماسی در تشییع آیت‌الله ناصری حماسه آفریدند بار دیگر با حضور پرشور در تشییع این شهید بزرگوار حماسه‌ای دیگر رقم زده و چشم دشمنان این آب و خاک را کور می‌کنند.

فدا با بیان اینکه روز قدس یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌هایی است که می‌توانیم پیام سردار زاهدی و شهدای جبهه مقاومت را به دنیا برسانیم، گفت: امیدواریم مردم حضور در راهپیمایی روز قدس که با سال‌های دیگر متفاوت است را فراموش نکنند.

انتهای پیام 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا