تسنیم: پلیس آلبانی کنترل مقر منافقین را در دست گرفت/ ورود و خروج بدون بازرسی پلیس ممنوع است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خبرگزاری تسنیم نوشت: پلیس آلبانی محدودیت‌های جدیدی را برای کنترل مقر منافقین در تیرانا اعمال کرده است که براساس آن هیچ‌کس بدون اجازه پلیس حق ورود و خروج در این اردوگاه را ندارد.

در پی فشار بیشتر آلبانی به منافقین مستقر در مقر اشرف ۳ در تیرانا، پلیس این کشور محدودیت‌های جدیدی را برای کنترل این مقر اعمال کرده است که بر اساس آن، هیچ‌کس بدون اجازه پلیس حق ورود و خروج در این اردوگاه را ندارد.

این درحالی است که طی روز‌های گذشته، دولت آلبانی، مریم رجوی سرکرده این گروهک را که هم‌اکنون در فرانسه حضور دارد، نیز به این کشور ممنوع الورود کرده است.

“ادی راما” نخست‌وزیر آلبانی نیز یک ماه قبل، در مصاحبه‌ای با شبکه آلمانی “اشپیگل” گفته بود که گروهک منافقین نمی‌توانند از آلبانی برای جنگ علیه ایران استفاده کنند.

وی تصریح کرده بود: «آلبانی قصد جنگ با ایران را ندارد و کسی را که از مهمان‌نوازی ما سوء‌استفاده کرده باشد، نمی‌پذیرد.»

فشار‌های دولت آلبانی به منافقین خصوصاً پس از حمله پلیس ضدشورش این کشور به اشرف ۳ در خردادماه سال جاری، موجی از اعتراض و انتقاد را از سوی اعضای این فرقه که تحقیر و فشار روانی زیادی را تحمل می‌کنند، برانگیخته است.

پلیس در خردادماه، به محل یگان سایبری منافقین در کمپ اشرف ۳ رفت و بسیاری از کامپیوترها، هارد‌ها و سرور‌های آن‌ها را با خود برد که گفته می‌شود این سرور‌ها حاوی اطلاعات مهمی از رابطین این گروهک در داخل ایران است.

 سران منافقین از جمله مریم رجوی و مسعود رجوی (که اخبار ضد و نقیضی از زنده بودن او وجود دارد)، درقبال اتفاقات اخیر سکوت کرده‌اند که همین مسئله فشار‌های داخلی به اعضا را بیشتر کرده است و تعداد زیادی از آن‌ها خواهان خروج از اشرف شده‌اند.

بنا بر اخبار رسیده به خبرنگار تسنیم، سران گروهک منافقین به این افراد قول داده‌اند که به‌شرط حفظ موضع مخالف با جمهوری اسلامی پس از خروج، این موضوع را پس از سالگرد فوت مهسا امینی و اتفاقات سال گذشته بررسی کنند.

* دومینوی مرگ‌های مشکوک در اشرف ۳

طی روز‌های گذشته، اخباری از مرگ مشکوک برخی اعضای منافقین در اشرف ۳ نیز منتشر شده است که از جمله این افراد، اسماعیل علی‌پور عابدی از اعضای باسابقه این گروهک است.

علی‌پور متولد ۱۳۲۹ لاهیجان، فارغ‌التحصیل رشته مهندسی برق از آمریکا بود که در سال ۱۳۶۶ و در کوران جنگ تحمیلی، به سازمان منافقین پیوست.

برخی منابع آگاه، علت مرگ علی‌پور را ترس کادر رهبری منافقین از جداشدن وی پس از حمله اخیر پلیس آلبانی و پیوستن او به جمع منتقدین علنی گروهک منافقین ارزیابی کردند.

همین مسئله و انتقادات او نسبت به وضعیت گروهک منافقین موجب شد که با وجود بیماری و نیاز شدید به دیالیز، مجوز خروج او از اشرف باطل و از پیگیری درمانی او دربیمارستان تیرانا، جلوگیری به عمل آید.

عدم حمایت درمانی منافقین از علیپور موجب تشدید اعتراضات او و درخواست تحویل پاسپورت وی برای برگشت به آمریکا و انجام روند درمانی شد، اما این اجازه نیز به وی داده نشد که نهایتاً به مرگ او در تاریخ ۱۲ مرداد ماه سال جاری انجامید.

اسماعیل علیپور عابدی که سابقه حضور درعملیات‌های آفتاب، چلچراغ و فروغ جاویدان (مرصاد) را به عنوان یکی از فرماندهان ارتش موسوم به ملی آزادیبخش در کارنامه داشت، از جمله عناصر اصلی منافقین در شکنجه و بازجویی اسرای ایرانی در زندان‌های رژیم بعث در سال‌های دفاع مقدس بوده است.

علاوه بر این، در حمله اخیر پلیس آلبانی به مقر اشرف ۳، یکی دیگر از اعضای با سابقه منافقین به نام «عبدالوهاب فرجی» با نام مستعار «علی مستشاری» نیز کشته شده بود که برخی معتقدند این فرد با صحنه سازی خود این گروهک (به دلیل مسئله‌دار شدن او) کشته شده است.

فرجی یکی از اعضای اصلی ترور شهید حسن آیت در دهه ۶۰ نیز بوده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا