ایران قادر به کشف و رصد هرگونه پرنده رادار گریز دشمن است


آفتاب‌‌نیوز :

امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد طی سخنانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به سالروز تشکیل نیروی پدافند هوایی ارتش و تبریک هفته دولت به دولتمردان به همزمانی این ایام با ایام عزاداری اباعبدالله الحسین پرداخت و گفت:صیانت از اسلام و ارزش‌های متعالی آن و امر به معروف و نهی از منکر بخشی از درس‌های بزرگ قیام عاشورا برای همه اعصار است.

وی در ادامه به فعالیت‌های نیروی پدافند هوایی ارتش اشاره کرد و با استناد به بیانات فرماندهی کل قوا در اهمیت و ضرورت پدافند هوایی در سامانه دفاعی کشور افزود: رهبری در چند سال اخیر بیش از ۶۰۰ مرتبه به اهمیت و اولویت پدافند هوایی به عنوان خط مقدم دفاعی کشور در برابر تهدید‌های هوا فضایی دشمن اشاره فرموده‌اند که این وظیفه ما را در قبال دفاع از آسمان حریم آسمان ولایت دوچندان می‌کند.

امیر صباحی‌فرد همچنین در سخنانش با یادآوری اینکه آمریکا از هیچ جنایتی علیه ملت ایران و ضربه زدن به جمهوری اسلامی فروگذار نکرده است از جنگ تحمیلی هشت ساله در روز‌های آغازین پیروزی انقلاب، دخالت مستقیم نظامی در خلیج‌فارس و هدف قرار دادن هواپیمای بی‌دفاع ایرانی در آب‌های خلیج‌فارس، اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه همه جانبه با هدف قرار دادن زیرساخت‌های اقتصادی کشور، تلاش برای ایجاد اجماع جهانی در مجامع بین‌المللی، حمایت از آشوب‌ها و اغتشاشات و تلاش برای نفوذ و تهاجم فرهنگی و نابودی هویت فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی به عنوان سندی بر سخنان خود یاد کرد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با تاکید بر اینکه رزمندگان پدافند هوایی در صیانت از هوا و فضای کشور، آسمان ولایت و برای ملت ایران تلاش می‌کنند تا پرچم عزیز کشورمان بر قله‌های تعالی به اهتزاز درآید، گفت: بر خود می‌بالیم که در ارتشی خدمت می‌کنیم که فرمانده ما، ولی امر مسلمین، کشور ما ایران بزرگ و متمدن، سرمایه اجتماعی ما پشتوانه مردم قدرشناس، سرمایه معنوی ما کارکنان ولایی و معتقد و و مومن و وظیفه ما فدا شدن برای ملت است.

وی در ادامه با اعلام اینکه ما توانستیم با کار جهادی در طراحی و تولید انواع سامانه‌های موشکی، رادار‌ها و حساسه‌ها دارای تشعشع و بدون تشعشع، پهپادها، سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعاتی و تجهیزات جنگ الکترونیک و سایبری با بالاترین فناوری‌ها به خودکفایی برسیم، تاکید کرد: ما توانستیم نیاز‌های دفاعی خود را در همه زمینه‌ها متناسب با تهدید‌های پیشرفته هوافضایی طراحی و تولید کنیم. این توانمندی‌ها ما را قادر ساخته تا هر گونه پرنده رادار گریز دشمن را از فرسنگ‌ها دورتر از مرز‌ها کشف و رصد کنیم.

صباحی فرد تاکید کرد که دشمن روزنه‌ای برای نفوذ به آسمان کشور ندارد و این قدرت رزمی را در رزمایش‌های متعدد و با رصد و پالایش مستمر و پایدار آسمان کشور و ارسال اخطار به پرنده‌های رادار گریز ثابت کرده‌ایم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا