امام جمعه کرج: دنیای غرب به فضای شهوانی و حیوانی روی آورده؛ باید در مقابلش ایستاد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به ایام پیش ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت : انتظار می رود مردم ، افراد توانمند و در خور شان نمایندگی را به عرصه این دوره از انتخابات معرفی و تشویق کنند.

 آیت الله “سید محمد مهدی حسینی همدانی” در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود: افراد توانمند شرکت در انتخابات را از دست ندهند و مردم افرادی که می توانند در جایگاه قانونگذاری مثمرثمر واقع شوند را به ورود به این عرصه تشویق کنند.

وی ادامه داد: حضور پرشور مردم در عرصه انتخابات پیش رو از اهمیت بالایی برای کشور و نظام اسلامی برخوردار است.

تشکر از قوه قضائیه و نمایندگان مجلس

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تشکر و قدردانی از پیگیری نمایندگان مردم البرز در مجلس و اقدام قوه قضائیه برای خارج کردن زندان ها از کرج گفت: انتظار می رود مجموعه ساختمان های زندان های تعطیل شده کرج به مکان های فرهنگی تبدیل شود.

آیت الله حسینی همدانی گفت: امروز استان البرز و شهرستان کرج با کمبود فضاهای فرهنگی فاخر مواجه است و باید این قبیل مکان ها در اختیار فعالیت های فرهنگی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: تخلیه این مکان ها باید بیش از پیش برای مردم منفعت داشته باشد چرا که بارها کاستی های فرهنگی استان البرز را تذکر داده ام .

امام جمعه کرج گفت: از دستگاه های اجرایی انتظار می رود در توسعه فضاهای فرهنگی به شهرداری کرج کمک کنند تا کاستی ها در این بخش مرتفع شود.

ضرورت جهاد علمی و فرهنگی در کنار بسط اخلاق

آیت الله حسینی همدانی با تسلیت فرا رسیدن ۲۵ محرم الحرام سالروز شهادت حضرت امام سجاد (ع) به درس های علمی، اخلاقی، صبر و استقامت آن امام همام اشاره کرد و گفت: امروز ما همان راه ، راهبرد و مقاومت امام سجاد (ع) در پیش داریم .

وی تاکید کرد: در زمان حاضر در کنار جهاد علمی و فرهنگی باید بسط اخلاقی و تدبر در قرآن را در جامعه گسترش دهیم که در این میان مساجد باید محور و پرچمدار باشند.

امام جمعه کرج گفت : احیای فرهنگ اهل بیت (ع) لازمه زندگی امروزی است و باید کرسی های قرآنی در مساجد تشکیل شود تا فضای تاریک ناهنجاری ها با تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) از بین برود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: متولیان مساجد باید برای قشرهای مختلف مردم و خانواده ها برنامه های مناسب داشته باشند و این فضاهای نورانی به محل اجتماع مردمی تبدیل شود.

وی تاکید کرد: جذب کودکان ، نوجوانان و جوانان به فضای معنوی مساجد از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی پیشگیری می کند ضمن آنکه باید فضای مساجد را شاداب و سالم نگه داشت که این از وظایف متولیان مساجد است .

خطیب جمعه کرج به یکی دیگر از درس های معنوی امام سجاد (ع) در عرصه مقاومت اشاره کرد و گفت : آن امام همام در ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ، دوران سخت اسارت را با عزت و شجاعت سپری کردند.

وی اقدام افتخار آفرین دریادلان ناوگروه ۸۶ ارتش را نمونه ای از شجاعت و مقاومت فرزندان ایران زمین برشمرد و گفت : امروز میوه های مقاومت در جهان خودنمایی می کند چرا که این مقاومت از دوران حکومت رسول خدا (ع) در شعب ابی طالب (ع) و عاشورای حسینی ریشه دارد.

آیت الله حسینی همدانی گفت : مقاومت اسلامی از لبنان ، سوریه ، عراق تا کشمیر ریشه دوانده و با الگو از عاشورای حسینی دامنه آن در حال گسترش است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تاکید کرد: مقاومت و جهاد اسلامی سبب ضعف و نابودی رژیم غاصب اسرائیل شده و صهیونیست ها در نبرد ۳۳ روزه در مقابل مقاومت لبنان شکست خوردند.

وی با تبریک فرا رسیدن ۲۶ مرداد ماه سالروز بازگشت آزادگان به مهین اسلامی گفت : آزادگان ایرانی نیز در دوران اسارت با روحیه معنوی خود بر سختی های اسارت غلبه کردند و به اسوه های صبر و استقامت تبدیل شدند.

امام جمعه کرج افزود: این عزیزان سخت ترین شکنجه ها در زندان های صدام را تحمل کردند و هرکدام به سفیری برای ایران و انقلاب اسلامی تبدیل شدند.

فاصله دنیای غرب با ارزش های اخلاقی

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به سیره الهی حضرت امام سجاد (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و درس های دینی ائمه (ع) در خصوص فضائل اخلاقی و انسانی گفت : امروز دنیای غرب از ارزش های دینی ، انسانی و اخلاقی فاصله گرفته و به دامان فساد و فحشا سوق داده شده است.

وی ادامه داد: همانطور که در دوران بنی امیه معادلات فرهنگی و سیاسی جامعه تغییر کرد ،امروز نیز دنیای غرب به فضای شهوانی و حیوانی روی آورده است که باید با الگوبرداری از سیره و روش ائمه اطهار (ع) در مقابل این فرهنگ مبتذل غربی ایستاد.

امام جمعه کرج گفت : حکومت های استکباری و فاسد دنیا، مسیر را بر غفلت زدایی می بندند و دوست دارند فحشا گسترش داشته باشد تا انسان روز به روز از خداوند فاصله بگیرد و بر خلاف فطرت انسانی حرکت کند.

وی ادامه داد: امروز آمریکای جنایتکار به عنوان طاغوت اعظم ، بزرگترین فراهم کننده بی بندوباری در جهان است ؛ بیش از ۳۰ میلیون وب سایت مستهجن دارند که باید در مقابل این روش های شیطانی اقدامات موثر فرهنگی و دینی در جامعه اسلامی ترویج داد.

ضرورت صرفه جویی در مصرف آب و برق

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اوج گرما و برخی مشکلات در بخش انرژی و آب از مردم خواست در مصرف برق و آب صرفه جویی کنند تا فصل گرما با کمترین مشکل پشت سرگذاشته شود.

همچنین میز خدمت شورا و شهرداری کرج امروز در مصلای نماز جمعه کرج پاسخگوی سووالات و درخواست های شهروندان بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا