اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) بیست و دوم شهریور ماه ۱۴۰۲هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در بخشی از سخنانش در جلسه امروز هیات دولت، ضمن تقدیر از گزارش وزارت نفت درباره تلاش برای به صفر رساندن سوزاندن گازهای سمی در مشعل‌ها، خواستار تسریع در به نتیجه رسیدن هر چه سریع‌تر این طرح عظیم، ماندگار و موثر در صیانت از سرمایه‌های ملی و نیز حفاظت از محیط‌زیست شد.

در همین جلسه وزیر جهادکشاورزی گزارشی از وضع سلامت نهاده‌های دامی در سیلوهای همدان ارائه کرد و رئیس جمهور ضمن قدردانی از پیگیری‌های صورت گرفته، بر ضرورت شفاف‌سازی دقیق، جامع و به‌هنگام نسبت به شائبه‌آفرینی‌ها تاکید کرد.

همچنین مشروح گفت‌وگوهای امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح،‌ جواد اوجی وزیر نفت، علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست، محمد علی زلفی گل وزیر علوم، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات،‌ محمد حسینی معاون پارلمانی رییس‌جمهور، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری،‌ سید صولت مرتضوی وزیر کار، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سپهر خلجی رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت،‌ علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، پیمان جبلی  رییس سازمان صداوسیما و میثم لطیفی رییس سازمان اداری و استخدامی را می توانید در لینک های زیر بخوانید.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

۲۱ مشعل از ۵۲ گازهای مشعل تا پایان امسال جمع می‌شود

جواد اوجی وزیر نفت درباره جمع‌آوری گازهای مشعل اظهار کرد: کار خوبی در دولت برای گازهای مشعل مربوط به میادین نفتی غرب و شرق کارون انجام شده است. گازهای مشعل میادین نفتی غرب کارون جمع شد. جمع‌آوری گازهای مشعل میادین شرق کارون هم در این دولت پیگیری می‌شود و تا پایان امسال ۲۱ مشعل از ۵۲ مشعل موجود جمع‌آوری خواهد شد.

وی افزود: با عراق توافقاتی در صادرات گاز و جمع‌آوری گازهای مشعل این کشور داریم که در حال انجام مذاکره‌ایم و پیگیری می‌کنیم تا کمیته‌ای برای اقدام در زمینه میادین مشترک نفتی دو کشور ایجاد شود.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

آشوراده هیچ مشکلی ندارد

علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به لزوم خاموش‌شدن فلرها (مشعل‌های گازی)، یادآور شد: تا آخر سال حداقل ۲۱ فلر در شرق کارون خاموش می‌شود. در کیفی‌سازی و بهینه‌سازی سوخت هم امیدوارم وزارت نفت کار خود را پیش ببرد.

وی همچنین درباره آخرین وضعیت جزیره آشوراده نیز اظهار کرد: آشوراده هیچ مشکلی ندارد و کارها در آنجا طبق شورای راهبردی و با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی، استانی و سمن‌ها انجام می‌شود.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

هیچ جنگی در منطقه صورت نمی‌گیرد

امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه هیچ جنگی در منطقه صورت نمی‌گیرد، گفت:  موضع جمهوری اسلامی کاملاً مشخص است. آخرین ملاقاتی که از ستاد کل نیروهای مسلح در این زمینه برگزار شد، مواضع ما را کاملاً روشن کرد. به هیچ‌وجه تغییری در ژئوپلیتیک منطقه نمی‌پذیریم و این برای همه روشن است.

وی افزود: روندی که درحال بررسی آن هستیم نشان می‌دهد اتفاقی خاصی نخواهد افتاد.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

واکنش وزیر علوم به ادعای اخراج اساتید از دانشگاه‌ها

محمد علی زلفی گل وزیر علوم در خصوص اخراج اساتید دانشگاه‌ها بیان کرد: مساله اخراج اساتید آنطور که در فضای مجازی به آن پرداخته شده، نیست. هیچ موقع دانشگاه عذر سرمایه‌های ارزش‌مند خود را به ناحق و غیرقانونی نمی خواهد. همه توفیقات امروز کشور نتیجه تلاش‌های دانشگاهیان است. نوع نگاه ما به اساتید دانشگاه این است که آنها سرمایه نمادین کشور بوده و علاقمند نیسیتم به اساتید ما ظلم و بی‌احترامی شود.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

واکنش اسلامی به ادعاهای ضدایرانی تروئیکای اروپایی

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در واکنش به بیانیه اخیر سه کشور اروپایی عضو برجام گفت: این موضوع واضحی است؛ نمی‌شود تروئیکای اروپایی از ما انتظار داشته باشند ما برجام را کامل اجرا کنیم ولی آن‌ها هیچ‌کدام از تعهدات خود را انجام ندهند. تا زمانی که آن‌ها به تعهدات خود عمل نکنند و تحریم‌ها کامل رفع نشود، طبیعی است که ما این روند را ادامه می دهیم. این مسئله در گزارش آژانس مشهود است.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

علت کاهش سرعت اینترنت در نیمه‌شب از زبان وزیر ارتباطات

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات  درباره علت کاهش سرعت اینترنت در نیمه‌شب، اظهار کرد: درحال توسعه شبکهٔ هستهٔ مخابراتی کشور هستیم. تجهیزات جدید در شبکه قرار می‌گیرد و ظرف شش‌ماه آینده ۵۰ درصد به ظرفیت لایه آی‌پی شبکه اضافه می‌کنیم. این کار معمولاً در نیمه‌شب انجام می‌شود و برخی مناطق به‌دلیل ارتقای شبکه حدود ساعت ۱ الی ۲ شب اختلالات محدودی خواهند داشت.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

اقبال مجلس به وزیر پیشنهادی ورزش خوب به نظر می‌رسد

محمد حسینی معاون پارلمانی رییس‌جمهور با اشاره به معرفی کیومرث هاشمی به مجلس گفت: به نظر می‌رسد اقبال خوبی به وزیر پیشنهادی ورزش در مجلس باشد. کیومرث هاشمی به طور کامل به مسائل اشراف دارد و امیدواریم هفته آینده به رای بالای مجلس کار خود را در وزارتخانه شروع کند.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

رونالدو به ایران بیاید باید «بله» و «ایتا» نصب کند

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری درباره حضور رونالدو در ایران، اظهار کرد: برخی می گویند رونالدو به ایران بیایند تکلیف سیم کارتش چه  می شود؟ فکر می کنند ما در جیب خود سیم کارت آزاد داریم به رفقای خود می‌دهیم. چنین امکانی نداریم فعلا فقط به خبرنگاران چنین سیم کارتی داده‌ایم.

وی افزود: اگر  رونالدو به ایران بیاید باید سکو بله و ایتا را نصب کرده و با خانواده و دوستان خود تماس بگیرد و به آن‌ها بگوید این سکوها را نصب کنند و از آن‌ها استفاده کند خیلی هم دلش بخواهد این کار را بکند.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

استقبال از طرح کالابرگ الکترونیک بیشتر می‌شود

سید صولت مرتضوی وزیر کار درباره اجرای طرح کالا برگ الکترونیک، اظهار کرد: اجرای این طرح  بهتر از گذشته شده و خوشبختانه بیش از ۱۲ درصد استقبال کرده‌اند. روش‌های دیگری هم پیش بینی می‌کنیم که استقبال بیشتر شود.

وی در پاسخ به این پرسش که کالاهای دیگری هم به این طرح افزوده خواهد شد،. گفت: خیر، طرح با همان کالاهای اعلام شده ادامه می یابد.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

طبق نظرسنجی زائران اربعین نمره دولت از ۱۰۰، ۸۱ بود

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که « طبق نظرسنجی زائران اربعین نمره دولت از ۱۰۰، ۸۱ بود که بسیار بالاست» افزود: رضایت مندی زائران اربعین از خدمات نسبت به سال گذشته حدود ۷۰ درصد رشد داشته است.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

دولت به بهبود وضعیت سیستان و بلوچستان توجه ویژه‌ای دارد

سپهر خلجی رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت  در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات دولت سیزدهم در استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: اقدامات ویژه‌ای برای بهبود وضعیت گازرسانی و حل مشکل انتقال آب در سیستان و بلوچستان در حال انجام است تا توسعه استان پیگیری و محرومیت‌ها رفع شود. در دو سال گذشته دولت توجه ویژه‌ای به وضعیت استان داشته است.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

افزایش اعتبار گذرنامه‌ها برای افراد بالای ۱۵ سال از ۵ سال به ۱۰ سال

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت خبر داد که بنا بر پیشنهاد وزارت کشور و تصویب هیات وزیران و به منظور تسهیل ترددهای خارج از کشور و کاهش هزینه‌ها، لایحه ای تصویب شد که به مجلس ارائه خواهد شد که طبق آن مدت اعتبار گذرنامه‌ها برای افراد بالای ۱۵ سال از ۵ سال به ۱۰ سال افزایش می‌یابد.

بهادری جهرمی همچنین با اشاره به موضوع ذرت‌های آلوده در همدان، گفت: در این استان شش سیلوی ذرت وجود دارد و اینکه یک سیلو از این میان مسئله‌ای داشته باشد و ما به سرعت ذهن مردم را با آن مشوش کنیم چندان جای پرداختن در این حد ندارد.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

اظهارات جبلی درباره قصه دردناک آرشیو صداوسیما و تغییر معاون سیاسی

پیمان جبلی  رییس سازمان صداوسیما  درباره باز شدن درهای آرشیو صداوسیما به‌ روی تولیدکنندگان گفت: مسئله آرشیو صداوسیما قصه دردناکی دارد؛ در دوره‌های قبل اتفاقاتی افتاده که منابع غنی در اختیار شبکه‌های معاند قرار گرفته است. ما تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم که به‌لحاظ مدیریتی و فرآیندی این اتفاق نیفتد. هر تهیه‌کننده و تولیدکننده هم اگر طرحش به تصویب برسد، می‌تواند از آرشیو استفاده کند و شبکه‌ها نیز در مناسبت‌های مختلف مانند ایام پیروزی انقلاب از آرشیو استفاده می‌کنند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تغییرات احتمالی در معاونت سیاسی، گفت: من درباره این مساله چیزی نشنیده‌ام. از این قبیل بحث‌ها در فضای مجازی زیاد است؛ شما هم سرتان را خیلی گرم این بحث‌ها نکنید.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

هرگونه استخدام در دستگاه‌های اجرایی صرفا از طریق آزمون

میثم لطیفی رییس سازمان اداری و استخدامی  تاکید کرد که هر گونه استخدام در دستگاه‌های اجرایی صرفا از طریق آزمون انجام می‌شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا