اسلام برای تصحیح راه و ایجاد تحول در زندگی بشر آمده است


نایب رئیس مجلس خبرگان گفت: آن روزی که امام خمینی(ره) تنها بود شهدای موتلفه کنار امام(ره) را گرفتند و ایشان را از تنهایی درآوردند.

به گزارش ایسنا، آیت الله حسینی بوشهری در مراسم روضه ایام پایانی ماه صفر  حزب موتلفه اسلامی، اظهار کرد: در اربعین تنوع جمعیت را که می‌بینید متوجه می‌‎شوید که مراسم اربعین منحصر به شیعیان و مسلمانان نیست بلکه حضور پیروان دیگر ادیان هم در این مراسم قابل مشاهده است.

وی با اشاره به بخشی از نامه حضرت سیدالشهدا خطاب به بزرگان اهل بصره، ادامه داد: بعد از کوفه در آن زمان بصره پر اهمیت‌ترین منطقه بود و نامه حضرت بیانگر هدفش یعنی ایجاد تحول در جامعه اسلامی بود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه عاشورا در واقع زمینه ساز تحول در جامعه بود، خاطرنشان کرد: اساسا تحول به معنای تغییر و دگرگونی است. این از سنت های الهی است. یعنی هیچ چیز سرجای خودش باقی نمی‌ماند. لذا غیر دعای حلول سال یکی از صفات خدای متعال محول است. در تناسب این موضوع عرض کنم که رهبر انقلاب فرمودند که تحول، سنت الهی در زندگی بشر است که باید از آن استقبال کرد و باید تحول را مدیریت کرد تا به ‌پیشرفت بیانجامد.

نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اسلام برای تصحیح کردن راه و ایجاد تحول در زندگی بشر آمده به ارکان تحول اشاره کرد و گفت: اولین رکن تحول در جامه وجود رهبر آگاه است. هدایتگری رهبری آگاه می‌تواند زمینه ساز تحول شود. رکن دوم وجود و همراهی مردم است. ممکن است رهبر باشد اما مردم همراه نباشند و مانند خانه نشینی حضرت علی (ع) شود، همراهی نکردن مردم باعث خانه نشینی علی(ع) شد.

وی رکن سوم را همراهی نخبگان، فرهیختگان و خواص جامعه دانست و در بیان رکن آخر بر وجود انگیزه در مردمی که اعلام همراهی می‌کنند، تاکید کرد. بعضی‌ها اول راه هستند اما جلوتر نمی آیند، بعضی‌ها هم تا وسط راه همراه هستند اما از آنجا جلوتر نمی آیند، بعضی هم استقامت کنندگان هستند که در برابر تمام مشکلات ایستاده‌اند ‌و استقامت کردند.

نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: در انقلاب اسلامی هم همین طور بود؛ امام خمینی(ره) از تنهایی و غربت درآمد و آن روزی که امام تنها بود شهدای موتلفه کنار امام را گرفتند و ایشان را از تنهایی در آوردند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا