آیت‌الله رئیسی، شهید تحقق دولت اسلامی است / خون شهدای خدمت، انقلاب را بیمه می‌کند

ایسنا/اصفهان معاون اجرایی رئیس‌جمهور شهید گفت: شهید رئیسی و شهدای خدمت و حضور حماسی مردم باعث بیمه شدن انقلاب و تداوم مسیر آن می‌شود. ما آیت‌الله رئیسی را شهید تحقق دولت اسلامی می‌دانیم.

محسن منصوری، در مراسم بزرگداشت هفتمین روز شهادت شهدای خدمت که عصر امروز پنجشنبه 10 خردادماه در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: از زمان تولیت آستان قدس توفیق خدمت در کنار آیت الله رئیسی را داشتم و آنچه امروز از ایشان مانده ویژگی‌های ممتاز شخصیتی و مدیریتی است. آیت‌الله رییسی در فرایند تحقق دولت اسلامی و ایجاد گفتمان ناب دولت اسلامی گام‌های مهمی برداشتند.

وی افزود: رهبر انقلاب در ترسیم مسیر ایجاد تمدن اسلامی ۵ گام را تعیین کردند که عبارت است از انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی. ما در دوگام اول محکم قدم برداشتیم و به لطف خدا انقلاب اسلامی شکل گرفت، اما در مرحله تحقق دولت اسلامی گیر کردیم و سال‌ها در این مرحله ماندیم و برداشت ما این بود که حضور آیت‌الله رئیسی و ایجاد دولت سیزدهم نوید تحقق دولت اسلامی را می‌داد.

به گزارش ایسنا، معاون اجرایی رئیس‌جمهور ادامه داد: حضور نیروهای مومن و انقلابی در بدنه دولت، کار جهادی، اخلاص حاکم بر کار، مردمی بودن،  حرکت در مسیر منویات مقام معظم رهبری و رعایت اصول سیاست‌های کشور این نوید را می‌داد که در حال حرکت در مسیر تشکیل دولت اسلامی هستیم. اگرچه این خط با شهادت آیت‌الله رئیسی قطع و باعث لطمه بزرگی شد، اما خون شهید رئیسی و شهدای خدمت و حضور حماسی مردم باعث بیمه انقلاب و تداوم مسیر آن می‌شود ما آیت‌الله رئیسی را شهید تحقق دولت اسلامی می‌دانیم.

منصوری با اشاره به جلساتی که با موضوع افزایش سرمایه اجتماعی در حضور رئیس جمهور برگزار می‌شد، گفت: برخی با تحلیل و آمارهای غلط و بازی با اعداد اعلام می‌کردند که سرمایه اجتماعی  در حال کاهش است. این تحلیل‌ها ما را هم به غلط می‌انداخت و نگران انتخابات می‌شدیم که با این شرایط انتخابات چه می‌شود و برای افزایش آراء چه کنیم، اما آیت‌الله رئیسی قاطعانه با صحبت‌های مطرح شده مخالفت می‌کردند و می‌گفتند برای رأی نباید کار کرد، شما برای خدا کار کنید و به مردم خدمت کنید. همین رویکرد هم نتیجه داد و روند افزایش سرمایه اجتماعی با روی کار آمدن ایشان ایجاد و با شهادتشان تکمیل شد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور شهید تاکید کرد: ما معتقدیم شهادت ایشان موجب توجه مؤمنین به ولایت فقیه شد که رهبری چطور شرایط کشور را مدیریت کردند. امروز اتفاق بزرگی در کشور افتاده است‌، رئیس جمهور ما به شهادت رسیدند، اما  نظام استوار و بدون هیچ تزلزل ادامه مسیر می‌دهد و این از قدرت ساختار ایجاد شده توسط امام و مدیریت‌های رهبری ناشی می‌شود.

وی افزود: توصیفات کم نظیر و بلکه بی نظیر رهبری درباره آیت‌الله رئیسی، مانند  “تجسم شعارهای انقلاب”، “مایه آبروی کشور”، “شخصیت محترم و مغتنم” و… سند افتخار کارکردی یک رئیس جمهور و خادم مردم است؛ این حادثه اگرچه برای ما سنگین است، اما به فضل خدا از آن عبور خواهیم کرد.
 
منصوری با اشاره به اینکه ویژگی ممتاز آیت الله رئیسی اخلاص ایشان بود، گفت: با چندین سال کار در کنار ایشان شهادت می‌دهم حتی در سخت‌ترین شرایط و حساس‌ترین لحظات جز برای رضای خدا حرکت نکردند و حتی در انتخابات و مناظرات هم به برخی مشورت‌ها و توصیه‌ها عمل نمی‌کردند و می‌گفتند وظیفه من آن است که آنچه هستم را به مردم ارائه کنم، لذا اخلاص، سلامت، نگاه موحدانه و توسل و ارتباط با اهل بیت ویژگی‌های بارزی بود که طی این مدت کار شاهد آن بودیم.

انتهای پیام 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا