کلیه‌های خود را با این میوه جلا ببخشید

بلوط نام درخت و میوه‌ای به همین نام است که پوستی سخت دارد. این درخت که به درخت مازو هم معروف است تا ۵۰۰ سال عمر می‌کند و دیده شده است که درخت بلوطی دو هزار سال عمر کرده باشد. در ایران بیشتر در دامنه‌های زاگرس و مناطق لر نشین این درخت دیده می‌شود.

دشت برم در کازرون بزرگترین دشت بلوط ایران است که در غرب استان فارس قرار دارد. چوب این درخت به همراه زغال آن بسیار پر طرفدار و با کیفیت است.

منبع اصلی بلوط در ایران استان‌های فارس و چهار محال بختیاری و کهگلویه و بویر احمد و ایلام است.

بلوط به دلیل داشتن تانن، اسید الاژیک و سایر مواد مغذی، فواید زیادی برای کلیه‌ها دارد. تانن موجود در بلوط به دفع سموم از بدن و به ویژه از کلیه‌ها کمک می‌کند.

اسید الاژیک موجود در بلوط خاصیت ضد التهابی دارد و می‌تواند به کاهش التهاب کلیه‌ها کمک کند.

بلوط دارای خواص ضد میکروبی است که می‌تواند به جلوگیری از عفونت‌های کلیوی کمک کند. بلوط می‌تواند به تنظیم فشار خون کمک کند که این امر برای سلامت کلیه‌ها مفید است.

بلوط می‌تواند به کاهش قند خون کمک کند که این امر برای افراد مبتلا به دیابت که در معرض خطر ابتلا به بیماری کلیوی هستند مفید است.

بلوط می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند که این امر به بدن در مبارزه با عفونت‌ها و بیماری‌ها کمک می‌کند.

برخی مطالعات نشان داده اند که بلوط می‌تواند به درمان سنگ کلیه کمک کند. بلوط می‌تواند به افزایش ادرار کمک کند که این امر به دفع سموم و مواد زائد از بدن کمک می‌کند. بلوط می‌تواند به درمان اسهال کمک کند. بلوط می‌تواند به درمان بواسیر کمک کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا