کاهش کلسترول خون با این نوشیدنی ساده

به گزارش خبرآنلاین از همشهری آنلاین، اگر از عوارض و ناراحتی‌های قلبی و سوطح بالای کلسترول رنج می‌برید، با خوردن یک نوشیدنی ساده گیاهی می‌توانید میزان کلسترول خون خود را کاهش دهید. به گزارش تایمز آف ایندیا، البته این نوشیدنی باید به طور مداوم در طول سه یا چهار ماه مصرف شود تا تاثیر خود را بگذارد. کدو قلیایی از جمله سبزیجات از گروه کدوییان است که از هزاران سال پیش مصرف غذایی داشته است. در این مطلب قصد داریم به طور ویژه به خواص نوشیدنی خانگی کدوی قلیایی بپردازیم.

فیبر رژیمی

کدوی قلیایی منبع خوبی از فیبر رژیمی است، این فیبر می‌تواند به کاهش سطوح کلسترول کمک کند. فیبر رژیمی در مسیر هضم غذا به مولکول‌های کلسترول می‌چسبد و به حذف آن‌ها کمک می‌کند. این مساله باعث جذب کمتر کلسترول بد می‌شود.

چربی‌های اشباع شده و کلسترول کمتر

کدوی قلیایی به طور طبیعی چربی اشباع شده و کلسترول کمتری دارد که باعث می‌شود به عنوان یک گزینه سالم غذایی در نظر گرفته شود. رژیم غذایی شامل مصرف کمتر چربی‌های اشباع شده برای افرادی که به دنبال بهبود سلامت قلب خود هستند، توصیه شده است.

سرشار از آنتی اکسیدان

کدوی قلیایی دارای آنتی اکسیدان‌هایی، نظیر ویتامین‌های C و A است که در کاهش استرس و تورم و التهاب در بدن موثر هستند. تورم مزمن خطر ابتلا به عوارض قلبی را افزایش می‌دهد که آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند با این خطر مبارزه کنند.

تاثیر در آبرسانی به بدن
کدوی قلیایی به طور عمده از آب تشکیل شده، در تحقیقات نیز این موضوع اثبات شده که آبرسانی زیاد به بدن برای سلامت قلب مفید است. آبرسانی کافی به بدن باعث حفظ حجم خون می‌شود که این مساله باعث می‌شود که قلب بتواند خون را بهتر پمپاژ کند و در مجموع عملکرد قلب و عروق بهبود یابد.

پتاسیوم

کدوی قلیایی دارای پتاسیم است. پتاسیم یک ماده معدنی است که نقش مهمی در تنظیم فشار خون دارد. یک رژیم غنی از پتاسیم می‌تواند ضد تاثیرات سدیوم بر فشار خون عمل کند که منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری فشار خون می‌شود. بیماری فشار خون یکی از عوامل اصلی بیماری‌های قلبی است.

در حالی که نوشیدنی کدوی قلیایی می‌تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد، اما اگر شما دارای فشار خونه بالا و سایر عوارض قلبی و عروقی هستید، بهتر است که پیش از افزودن این نوشیدنی خانگی به رژیم غذایی روزانه خود با پزشک مشاوره کنید.

۲۳۳۲۳۳

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا