مراقب دلال های جان مردم باشید/ تبعات دخالت در امور پزشکی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر:نایب رئیس انجمن جراحی پلاستیک ایران گفت: ورود افراد غیر متخصص جهت انجام  جراحی زیبایی، بازی با جان مردم است.

 

 سیدنجات حسینی افزود: یکی از مشکلات حوزه پزشکی کشور، راه افتادن موجی به نام موج زیبایی است که اغلب افراد تمایل به انجام عمل‌های زیبایی کرده اند که در اغلب مواقع شاید نیازی به انجام نباشد.

 

وی ادامه داد: با وجود تمایل به انجام عمل‌های زیبایی، یکی دیگر از مشکلات، ورود افراد غیر متخصص به انجام عمل‌های زیبایی مانند لیفت ابرو و لیپوساکشن و…، است که حتی در برخی موارد می‌تواند جان بیمار را به خطر بیاندازد.

 

این استاد دانشگاه اظهار کرد: متأسفانه برخی از افراد غیر متخصص و دلال‌ها جهت انجام عمل‌های زیبایی حتی در فضای مجازی نیز شروع به تبلیغ می‌کنند و مشاهده شده است که در برخی موارد حتی بیمار پس از انجام عمل توسط این افراد به دلیل وخامت حال در آی سی یو بستری می‌شود و یا عصب ابروی فرد قطع شده و برخی مشکلات دیگر که حتی می‌تواند غیرقابل جبران باشد.

 

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی افزود: توصیه ما این است که افراد قبل از انجام عمل‌های زیبایی حتماً با مراجعه به منابع معتبر مانند سایت نظام پزشکی، از فوق تخصص بودن پزشک مطمئن شوند و ارگان‌هایی مانند سازمان پزشکی قانونی، سازمان نظام پزشکی و…، که توانایی شناسایی افراد غیرمتخصص و دلال‌ها را دارند، رصد کنند.

 

وی تاکید کرد: جهت انجام عمل زیبایی لازم است فرد سه سال در دوره فوق تخصصی تحصیل کند تا بتواند فردی مناسب برای انجام جراحی پلاستیک و زیبایی باشد.

 

حسینی گفت: متأسفانه مشاهده می‌شود حتی برخی افراد غیرمتخصص که با سلامت افراد بازی می‌کنند مشخصات خود را نیز به بیمار، اشتباه می‌گویند و وقتی فرد دچار عوارض عمل زیبایی می‌شود و به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند نام فرد را می‌گویند، با مشخصات فردی که عمل را انجام داده تطابق ندارد. لذا توصیه می‌شود که افراد حتماً مراقب این دلال‌های غیر متخصص باشند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا