چگونه تتر می‌ تواند به تسهیل تجارت الکترونیک کمک کند؟

هنگامی که یک سرمایه‎گذار اقدام به مبادله و یا تجارتی می‌کند و در انجام معامله خود پول فیات را به تتر تبدیل می‌کند و یا اساساً معامله را بر اساس مبادله تتری انجام می‌دهد، در حقیقت مقداری، معادل میزان سرمایه خود، توکن دیجیتال ایجاد کرده و بر اساس ارزش معامله‎ای که انجام داده و قیمت تتر در آن تاریخ مشخص سهمی را در چرخش تجارت الکترونیک ایفا می‎نماید. سپس این توکن های تتری را می‎توان انتقال داد، ذخیره کرد و یا معامله نمود.

شرکت مطبوع تتر یک فرآیند رسمی برای بازخرید توکن های خود فراهم می‎کند و تسهیل جریان نقدینگی در فرآیند تجارت الکترونیک را ممکن می‌سازد، یعنی طبق دستورالعمل تتر کاربران باید توکن‎های تتر خود را به تتر پس دهند. سپس تتر توکن‌های USDT را از بین می‌برد و دلار آمریکا را به بانک تعیین‌شده توسط کاربر برمی‌گرداند. این یک چرخه کامل از صدور، تجارت، گردش، بازخرید و خروج توکن از جریان را ایجاد می‎کند تا اطمینان حاصل شود که تتر به معادل ارزهای فیات متصل است و قیمت آن توسط بازار واقعی سرمایه تعیین می‌شود.

 

شبکه تتر فعلی و تعیین قیمت تتر

بر اساس داده‎های منتشر شده ار سوی تتر حجم تجارت الکترونیک در ایالات متحده در سال 2023 از یک تریلیون دلار فراتر رفت و در همین سال ضریب نفوذ تجارت الکترونیک در کشور رشد ۲۱ درصدی را به ثبت رساند و پیش بینی می‎شود درآمد تجارت الکترونیک ایالات متحده در سال 2027 به 2 تریلیون دلار برسد. 16 درصد خرده‌فروشی‌ها در کشور ایالات متحده به صورت آنلاین انجام می‎شوند و علاوه بر این؛ بازار تجارت الکترونیک در ایالات متحده آمریکا که میزبان بزرگترین بازارهای تجارت الکترونیکی در جهان است، فرصت‌های قابل توجهی را برای خرده‌فروشان فعال در دنیای تجارت الکترونیک نوید می‎دهد.

همه موارد و ملاحظات ذکر شده شاهدی بر تثبت نرخ تتر در بازار دیجیتال و بازار سرمایه و اقبال رو به رشد از این استیبل کوین پشتوانه‎دار هستند.

اظهارات مدیر شرکت تتر

مدیر عامل امروز تتر در سخنرانی کوتاهی در ارتباط با فرصت‌های پیش روی تتر در تجارت الکترونیک اظهار داشت که «خرده فروشان برای رشد سریع در خارج از کشور به تجارت الکترونیک روی آورده‎اند.» او با بیان اینکه تحولات در اکوسیستم تجارت الکترونیک اشتهای برندهای خرده فروشی را تشدید کرده است، گفت: «شرکت‎های کوچک و متوسط ​​به دنبال راه‎هایی برای حضور در بازارهای جهانی با تجارت الکترونیک و صادرات الکترونیکی هستند.

خرده فروشانی که می‎خواهند از خود در برابر خطراتی مانند تورم و نوسانات نرخ ارز محافظت کنند، پیش بینی‎های خود را به سمت تجارت الکترونیکی سوق داده‎اند و سرمایه‏های خود را با واسطه استیبل کوین قدرتمند تتر هدایت کرده‎اند تا به سرعت در خارج از کشور رشد کنند.

در حالی که تجارت الکترونیک سهم خود را در تجارت عمومی روز به روز افزایش می‎دهد، رفتار مصرف کنندگان داخلی و جهانی متحول می‎شود و صنعت و بازار سرمایه و تجارت دیجیتال نیز در تلاش است تا با این تحول همراه شود. در این مرحله، تتر به عنوان واسط انتقال سرمایه در فرآیند تجارت الکترونیک جهانی یک ماموریت مهم را بر عهده می‌گیرد که که ثبات قیمت تتر در بازار معامله جهانی است.

تتر در تجارت الکترونیک

نحوه ادغام پرداخت های تتری در یک پلت فرم تجارت الکترونیک چه اثری دارد؟

در چشم‎انداز تجارت الکترونیک نوین، ارائه گزینه‎های پرداخت متنوع می‎تواند از ضروریات جلب رضایت مشتری باشد و میزان توجه و بازگشت دوباره او را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و در نهایت منجر به افزایش میزان فروش صاحب کسب و کار شود.

برای کسب ‌وکارهایی که به دنبال افزایش راه‌حل‌های پرداخت خود با گنجاندن گزینه‌های مربوط به پرداخت با انواع ارزهای دیجیتال هستند، ادغام پرداخت‎های تتری و تسهیل پرداخت و معامله با واسطه تتر می‌تواند یک روش پرداخت پایدار و پذیرفته‌شده را ارائه دهد، چرا که امروز ویژگی‎های تجاری تتر و به ویژه قیمت تتر در میان سرمایه‌گذاران خرد و کلان مورد توجه قرار گرفته و توانسته از مرحله معرفی گذر کرده و خود را در بازار سرمایه و دنیای تجارت دیجیتال تثبیت کند.

رقابت پلتفرم های تجارت الکترونیک

بسیاری از علاقه مندان به دنیای ارزهای دیجیتال و سرمایه‎گذاری دیجیتال به دنبال آرامش و حفظ قدرت سرمایه خود هستند و از این رو اقدام به نگهداری از تتر می‎کنند، زیرا ثبات نسبی قیمت تتر برای سرمایه‎های آنها در برابر نوسانات بازار مصونیت ایجاد می‎کند. برخلاف سایر ارزهای دیجیتال، تتر اغلب در یک روز نوسانات قیمتی ناچیزی را تجربه می‎کند. سرمایه‎گذاران و معامله‎گران می‎توانند با تتر، معاملات خود را در برابر نرخ دلار آمریکا انجام دهند، چرا که تتر 1 دلار قیمت دارد. اخیراً این استیبل کوین حدود یک میلیارد توکن در بلاک چین اتریوم منتشر کرده است که ارزش بازار آن 109.9 میلیارد دلار است. این رویداد تقاضای سکه را افزایش داده و برخی از سرمایه‎گذاران را در مورد اثرات بالقوه بلندمدت رشد سریع آن نگران کرده است.

حجم معاملات روزانه تتر

حجم معاملات روزانه تتر، حجم غالب معاملات تجارت الکترونیک

تتر به عنوان یک توکن پایدار متصل به دلار آمریکا به یکی از توکن‏های مورد علاقه معامله‎گران ارزهای دیجیتال تبدیل شده است، چرا که نوسانات بازار کریپتو بر قیمت تتر تأثیر نمی‏گذارد و قیمت تتر توسط نفوذ واقعی بازار تعیین می‎شود. برای همه دارندگان توکن، ارزش یک تتر معادل نگه داشتن یک اسکناس یک دلاری در حساب بانکی است. به همین دلیل است که تتر نام دلار دیجیتال را به خود گرفته است. تتر با عملکردهای متنوع خود، پرمعامله‎ترین توکن در بازار دیجیتال و تجارت الکترونیک است. تتر با پیشی گرفتن از بیت کوین، روزانه بیش از 51 میلیارد دلار در بازار جابجا می‎شود و با عرضه کل فعلی 110 میلیارد توکن، ارزش کل بازار این توکن به 110 میلیارد دلار می‎رسد که آن را در رتبه سوم در بازار جهانی کریپتو قرار می‎دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا