وزیر کشور توضیح می‌دهد/ برنامه‌ای برای بنزین نداریم/ نیازی به مناظره نیست!


آفتاب‌‌نیوز :

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در جمع خبرنگاران درباره فروش اوراق مالی در دولت سیزدهم و اظهارات محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت قبل درباره فروش ۳۱۳ هزار میلیارد تومان اوراق در دولت سیزدهم و درخواست مناظره گفت: نیازی به مناظره نیست و افراد باید پاسخگو باشند که چرا بدهی ایجاد کردند. بیش از نیمی از کل اوراق ۱۴۰۱ تنها برای بازپرداخت بدهی دولت قبل پرداخت شده است.

در حالی که قیمت نان در بیش از ده استان گران شده است و وزیر کشور نیز پیشتر این گرانی را برخلاف واقعیت تکذیب کرده بود، وزیر اقتصاد در خصوص احتمال افزایش قیمت نان و بنزین اظهار داشت: هیچ طرحی برای افزایش قیمت بنزین مطرح نیست. درباره افزایش قیمت نان نیز وزیر کشور توضیحاتی دارد که، چون در استان‌های مختلف متفاوت است به‌زودی اعلام می‌کند.

پول بلوکه‌شده در چین نداریم/ بانک مرکزی براساس پروژ‌ه‌ها برداشت می‌کند

به نوشته خبرگزاری تسنیم، وی در پاسخ به سؤالی در خصوص پول‌های ایران در چین، گفت: تنها منابع ما در کشور چین فقط به‌عنوان اجرای پروژه‌های فاینانسی است که چین در کشور ما دارد؛ البته باید گفت این مسیر ورودی و خروجی دارد و روزانه این حساب متغیر است و الآن اطلاعات دقیقی ندارم.

معطلی لایحه رسوب کالا به‌دلیل اختلاف نظر گمرک و اموال تملیکی

سخنگوی اقتصادی دولت درباره لایحه مقابله با رسوب کالا ابراز کرد: متن لایحه به این دلیل که برخی دستگاه‌ها همچون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وزارت کشور نکاتی داشتند که در زمینه گمرک و اموال تملیکی اختلاف‌نظر بود، لایحه را در کمیسیون مربوطه نگه داشتند که این اختلاف‌نظر دستگاه‌ها برطرف شود و لایحه به دولت ارسال شود.  این لایحه دو بخش مهم دارد که نیازمند اصلاح قانون اموال تملیکی و گمرکی است و پس از اصلاح ارائه می‌شود.

خاندوزی در پاسخ به سؤالی در خصوص عدم پرداخت تسهیلات مسکن از سوی بانک‌ها گفت: بانک مرکزی به‌عنوان نهاد تنظیم‌گر تلاش کرده است سهم هفت‌درصدی بخش مسکن از کل تسهیلات به بیش از ۱۴ درصد برسد (و دو برابر) افزایش داشته است. در قانون جهش تولید مسکن عدد ۲۰ درصد برای پرداخت تسهیلات بانک مسکن آمده است، اما باز هم به‌لحاظ قانونی توسط بانک‌ها باید امسال بیش از سال گذشته تسهیلات مسکن اتفاق بیفتد.بانک مرکزی و وزیر راه و شهرسازی تمام تلاش خود را به‌کار بستند تا بانک‌هایی را که در زمینه اعطای تسهیلات مسکن عقب‌افتادگی داشتند، جبران کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا