مهلت بازنشستگان کشوری برای ثبت‌نام «بیمه تکمیلی اختیاری» فردا به پایان می‌رسد

آفتاب‌‌نیوز :

اول مرداد ماه بود که مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ارائه خدمات جدید جبران هزینه درمان بازنشستگان با سرانه هر نفر ۲۰۵هزار تومان خبر داد و فرصت زمانی ثبت نام بازنشستگان در این طرح را یکماه و (پایان مردادماه) اعلام کرد. بنابراین صندوق بازنشستگی کشوری در سال جاری دو نوع بیمه تکمیلی درمان «اصلی» با مشارکت سهم بازنشسته به مبلغ ۶۷ هزار و ۵۰۰ تومان و «اختیاری» به مبلغ ۲۰۵ هزار تومان به جامعه هدف خود ارائه کرد که البته عضویت و ورود بازنشستگان در هر کدام از این دو نوع بیمه، اختیاری است.

با اجرای این بسته جدید درمان اختیاری، برخی خدمات رایج و مورد نیاز بازنشستگان به تعهدات قرارداد افزوده و سقف برخی خدمات مورد تعهد  افزایش چندبرابری یافت. همچنین خدمات گران قیمت درمانی نظیر بستری‌های طولانی مدت یا اعمال جراحی پرهزینه و داروهای بیماران خاص در سال جاری در هر دو قرارداد اختیاری و طرح جاری بیمه درمان «بدون سقف» شده است.

همچنین حذف محدودیت سقف پرداخت از کلیه خدمات بستری و اعمال جراحی، حذف محدودیت سقف پرداخت برای تأمین داروی بیماران خاص و حذف محدودیت سقف در برخی خدمات تشخیصی گران‌قیمت (مثل اندوسکوپی و کلونوسکوپی و..)، در هردو طرح اصلی و اختیاری ارائه شده است.

برای نخستین بار نیز پرداخت هزینه خسارت درمان مربوط به خدمات دندانپزشکی و داروی بیماران غیرخاص نیز در طرح جدید اختیاری پیش بینی شده است. همچنین افزایش چهاربرابری سقف تعهد ویزیت از گروه خدمات اصلی مورد نیاز جامعه بازنشستگان و افزایش سقف تعهدات عینک، عصا، واکر و ویلچر و سمعک، از دیگر ویژگی های این طرح است.

بازنشستگانی که مشمول طرح اصلی جبران هزینه خسارت درمان در سال جاری هستند، در صورت تمایل به استفاده از طرح اختیاری جدید تا فردا ۳۱مردادماه۱۴۰۲ می توانند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق و صفحه مربوطه به نشانی نسبت به اعلام درخواست خود اقدام کنند.

در عین حال بازنشستگانی که فاقد بیمه تکمیلی هستند نیز می‌توانند در طرح بیمه اختیاری ثبت‌نام کنند.

مهلت بازنشستگان کشوری برای ثبت‌نام «بیمه تکمیلی اختیاری» فردا به پایان می‌رسد

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا