منطقه یورو به خود آمد


نظرسنجی نشان داد که رکود در فعالیت‌های تجاری منطقه یورو در فوریه کاهش یافت و نشانه‌هایی از بهبود را نشان داد زیرا بخش خدمات رکود ۶ ماهه را شکست و وخامت تولید را جبران کرد.

به گزارش ایسنا، سال گذشته، اقتصاد این بلوک با رکود مواجه شد و در سایر نقاط جهان ضعیف عمل کرد، زیرا آلمان با یک ضعف صنعتی مقابله می‌کرد که نشانه‌ای از فروکشی نشان نمی‌دهد.

شاخص مدیران خرید ترکیبی در این منطقه از ۴۷.۹ ژانویه به ۴۸.۹ افزایش یافت. شاخص مدیران برای ماه فوریه نشان می‌دهد که منطقه یورو ممکن است در مسیری کند به سمت بهبود باشد.

رکود اقتصادی در آلمان، بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا، در این ماه عمیق‌تر شد زیرا بهبود جزئی در فعالیت‌های خدماتی قادر به جبران وخامت شگفت‌آور شدید در تولید نبود. با این حال، کاهش فعالیت تجاری فرانسه به میزان قابل توجهی کاهش یافت و اعتماد تجاری به بالاترین سطح هفت ماهه رسید. در بریتانیا، خارج از اتحادیه اروپا، اقتصاد در اوایل سال ۲۰۲۴ با رشد قوی برای شرکت‌های خدماتی به حرکت خود ادامه داد اما فشارهای تورمی احتمالا بانک انگلستان را در مورد کاهش هزینه‌های استقراض محتاط نگه می‌دارد.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص مدیران خرید برای بخش خدمات منطقه یورو از ۴۸.۴ ژانویه به ۵۰ رسید که بسیار فراتر از انتظار نظرسنجی برای ۴۸.۸ بود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا