قیمت طلا ریزش کرد

پس از افزایش یک درصدی در روز دوشنبه، هر اونس طلا بدون تغییر به ۲۳۴۷ دلار و ۴۸ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳۶۷ دلار و ۷۰ سنت رسید. شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از ارز‌ها حدود ۰.۱ درصد کاهش یافت و شمش را برای دارندگان ارز جذاب‌تر کرد.
داده‌ها نشان داد که فعالیت‌های تولیدی ایالات‌متحده برای دومین ماه متوالی در ماه مه کاهش یافت و هزینه‌های ساخت وساز ایالات‌متحده برای دومین ماه متوالی در آوریل به دلیل کاهش فعالیت‌های غیر مسکونی به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافت.

سرمایه‌گذاران منتظر گزارش اشتغال در روز چهارشنبه و داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه هستند تا سلامت اقتصاد ایالات‌متحده را بسنجند و آیا این موضوع عامل بازدارندگی فدرال رزرو از کاهش نرخ بهره در سپتامبر خواهد شد یا خیر.

بر اساس ابزار CME FedWatch، معامله‌گران در حال حاضر با احتمال ۶۰ درصد کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر قیمت‌گذاری می‌کنند. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می‌دهد.

بانک فدرال رزرو نیویورک اعلام کرد که فشار‌های تورمی اساسی در ماه آوریل اندکی کاهش یافته است.

نظرسنجی یک اندیشکده نشان داد که بانک‌های مرکزی جهانی قصد دارند به افزایش میزان ذخایر طلا ادامه دهند که به این فلز گرانبها کمک کرده تا در سال جاری به بالاترین حد خود برسد.

به گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد کاهش به ۳۰.۶۳ دلار رسید، پلاتین ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۱۰۱۸ دلار و ۳۵ سنت رسید و پالادیوم با ۱.۳ درصد افزایش به ۹۲۹.۳۸ دلار رسید.

منبع: صدای بورس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا