روایت وزیر نفت از مراسم افتتاحیه فاز ۱۱ پارس جنوبی


آفتاب‌‌نیوز :

جلسه صبح روز چهارشنبه هیأت دولت به ریاست «محمد مخبر» معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

مخبر در این جلسه با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های متعدد که در هفته دولت در سراسر کشور مورد بهره‌برداری قرار گرفت، گفت: چندین هزار طرح و پروژه در این روز‌ها افتتاح شده که لازم است اطلاع‌رسانی مستمر انجام شود تا افکارعمومی در جریان گزارش این دستاورد‌ها و اقدامات قرار گیرد.

معاون اول رئیس‌جمهور از وجود بنادر مختلف به‌عنوان یکی از مزیت‌های کشور برای توسعه یاد کرد و افزود: بنادر از ظرفیت‌های مهم برای پیشرفت و توسعه محسوب می‌شود و با توجه به داشتن ۲۷۰۰ کیلومتر دسترسی به سواحل، اگر تمرکز بیشتری در این زمینه صورت گیرد، بنادر می‌توانند نقش اثرگذاری در توسعه کشور داشته باشند.

در این جلسه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی از سفر خود به استان زنجان ارائه کرد و گفت: در این سفر یک کارخانه کنتورسازی راه‌اندازی شد که از نتایج سفر رئیس‌جمهور به این استان بود.

وزیر نفت نیز حضور رئیس‌جمهور در سکوی تولید گاز در فاز ۱۱ میدان پارس جنوبی را اتفاقی کم نظیر توصیف کرد و اظهار داشت: اگرچه بنا بر مسائل ایمنی و امنیتی قرار بود هنگام حضور رئیس‌جمهور فاز ۱۱ پارس جنوبی برای دقایقی خاموش شود، ولی رئیس‌جمهور اجازه نداد و اعلام کرد روند تولید گاز حتی برای لحظه‌ای متوقف نشود.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور هم با اشاره به اقدامات متعدد و کار‌های بزرگی که در استان‌های مختلف انجام می‌شود، تأکید کرد: اخبار این فعالیت‌ها باید در جامعه دیده شود و ضرورت دارد برای تبیین اقدامات در طول سال برنامه ریزی کنیم.

افتتاح خط تولید انسولین در کشور نیز از اقداماتی بود که معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در این جلسه به آن اشاره کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا