دکل‌های آسیب‌دیده خط ۴۰۰ کیلوولت شادگان و آبادان بازسازی شد

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: دکل‌های خط ۴۰۰ کیلوولت آسیب‌دیده شادگان و آبادان در طوفان اخیر بازسازی شده‌اند و آماده ورود به مدار است.

علی اسدی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: چهاردهم اردیبهشت ماه بر اثر طوفان شدید، تعدادی از دکل‌های خطوط ۴۰۰، ۲۳۰ و ۱۳۲ کیلوولت شادگان و آبادان دچار حادثه شدند و سقوط کردند.

وی با بیان اینکه در همان ساعت‌های اولیه با انتقال بار و مانور در شبکه، برق منطقه تامین شد، عنوان کرد: با تلاش شبانه‌روزی و بسیج همه امکانات و بکارگیری چندین گروه عملیاتی، دکل‌های ۴۰۰ کیلوولت تعمیر و بازسازی شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اضافه کرد: برای بازسازی خطوط آسیب‌دیده با توجه به شرایط هور و باتلاقی بودن منطقه، چندین گروه عملیاتی به صورت شبانه‌روزی فعالیت کرده تا دکل‌های آسیب‌دیده، بازسازی شوند.

وی افزود: دکل‌های آسیب‌دیده خطوط ۱۳۲ کیلوولت شادگان و آبادان نیز در مراحل نهایی بازسازی است و هفته جاری وارد مدار خواهد شد.

اسدی یادآور شد: طوفان چهاردهم اردیبهشت ماه خوزستان به تعدادی از دکل‌های خطوط انتقال برق در شادگان و آبادان آسیب جدی وارد کرد و در ساعت‌های اولیه بعد از حادثه با بازدید از محل حادثه و تشکیل جلسه ستاد بحران، عملیات بازسازی خطوط با همه توان عملیاتی توسط شرکت برق منطقه ای استان آغاز شد. در این زمینه مدیرعامل و مدیران شرکت توانیر نیز به دلیل اهمیت خطوط مذکور، از محل حادثه خطوط بازدید کردند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا