×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Sunday, 1 October , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 23 خبر
جذابیت‌های فایل کوین – آشنایی با ارز فایل کوین

اکثریت افراد نیاز دارند که به فایل‌های شخصی خود را در هر مکانی با دستگاه‌های مختلف دسترسی داشته باشند؛ به همین دلیل سیستم‌های ذخیره‌سازی آنلاین مانند آی کلود و دراپ باکس در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند. این پلتفرم‌های متمرکز در مسائل امنیتی گاهی دچار مشکل می‌شوند. برخی مواقع اطلاعات کاربران از آی کلود و دراپ باکس هک می‌شود که مشکلات بسیاری را برای آنان به وجود می‌آورد.

فایل کوین ارز دیجیتالی است که برای حل مشکلات سیستم‌های متمرکز ذخیره‌سازی پا به میدان گذاشته است. این پلتفرم در سال ۲۰۱۷ با عرضه اولیه ۲۰۵ میلیون دلاری کار خود را آغاز کرد تا سیستم ذخیره‌سازی غیرمتمرکزی وارد دنیای بلاکچین شود که هدف آن ذخیره‌سازی مهم‌ترین اطلاعات بشریت است.

در این مقاله قصد داریم آشنایی کاملی با ارز فایل کوین داشته باشیم و از جذابیت‌های این پلتفرم آگاه شویم. اگر به‌دنبال فضایی مناسب برای ذخیره‌سازی فایل‌های خود هستید، با ما همراه باشید تا با جزئیات بیشتر این پروژه آشنا شویم.

فایل کوین چیست؟

فایل کوین پلتفرمی است با بلاکچین اختصاصی که از اجماع اثبات کار استفاده می‌کند. این پلتفرم در آغاز کار به عنوان لایه تشویقی برای سیستم فایل بین‌سیاره‌ای (IFPS) به بازار معرفی شد. سیستم فایل بین‌سیاره‌ای روند جمع‌آوری، ذخیره‌سازی و دسترسی به اطلاعات را بسیار آسان می‌کند. در این سیستم کاربران می‌توانند از طریق محتوا و نودها به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

فایل کوین خدمات ذخیره‌سازی را با ارز دیجیتال FIL به مشتریان ارائه می‌دهد. بلاکچین فایل کوین خدمات ذخیره‌سازی مانند آی کلود و دراپ باکس را ارائه می‌دهد. هر شخصی می‌تواند وارد پلتفرم فایل کوین شود و داده‌های خود را ذخیره‌سازی کند یا فضایی برای ذخیره‌سازی دیگران فراهم کند تا از این طریق کسب درآمد کند.

ارز دیجیتال FIL توکن بومی بلاکچین فایل کوین است. این ارز دیجیتال خدمات کل شبکه را کنترل می‌کند. ذخیره کنندگان و فراهم‌کنندگان فضای ذخیره‌سازی برای دریافت یا ارائه خدمات از FIL استفاده می‌کنند. مشتریان کارمزد تراکنش‌ها را با FIL پرداخت می‌کنند و ماینرها پاداش ماینینگ را با ارز دیجیتال FIL دریافت می‌کنند.

چه ویژگی‌هایی فایل کوین را جذاب می‌کند؟

فایل کوین سیستم ذخیره‌سازی غیرمتمرکزی است که باهدف ذخیره مهم‌ترین اطلاعات بشریت قدم به بازار ارز دیجیتال گذاشت. تمرکززدایی در ذخیره‌سازی اطلاعات بسیاری از مشکلات امنیتی از قبیل سانسور یا بازیابی را آسان می‌کند. ماهیت غیرمتمرکز پلتفرم فایل کوین شفافیت و محافظت از یکپارچگی داده‌ها را تأمین می‌کند.

امنیت پلتفرم‌های متمرکز نیز به‌سختی به دست می‌آید. ذخیره‌سازی داده‌ها در فضایی ثابت امکان دسترسی غیرمجاز به آن‌ها را فراهم می‌کند. توسعه‌دهندگان فایل کوین ادعا می‌کنند تمرکززدایی کامل را به دنیای ذخیره‌سازی اطلاعات ارائه می‌دهند تا از هک شدن اطلاعات کاربران جلوگیری کنند.

پروتکل اجماع اثبات کار اجازه می‌دهد تا کاربران از بلاکچین فایل کوین ارز دیجیتال FIL استخراج کنند. استخراج ارز دیجیتال با تائید تراکنش‌ها به‌صورت ذخیره‌سازی یا بازیابی اطلاعات صورت می‌گیرد. در ادامه به‌صورت دقیق‌تر به جزئیات چگونگی کارکرد پلتفرم فایل می‌پردازیم.

 

 

فایل کوین چگونه کار می‌کند؟

فایل کوین بر اساس IFPS کار می‌کند تا تمامی داده‌ها را به‌صورت همتابه‌همتا ذخیره کند. کاربران با پرداخت FIL به ماینرها ذخیره‌سازی اطلاعات خود را آغاز می‌کنند. ماینرها با دریافت FIL داده‌های کاربران را ذخیره‌سازی می‌کنند. هر چه ماینرها اطلاعات بیشتری ذخیره کنند، پاداش بیشتری نیز دریافت می‌کنند.

سه گروه مختلف در این فرآیند درگیر هستند: کاربران دارای اطلاعات قابل ذخیره‌سازی، ماینرهای ذخیره‌ساز و ماینرهای بازیابی کننده اطلاعات. مشتریان ابتدا برای ذخیره اطلاعات هزینه شبکه را پرداخت می‌کنند. ماینرهای ذخیره‌سازی اطلاعات کاربران را به‌صورت کامل دریافت می‌کنند تا در بلاکچین ذخیره‌سازی کنند.

اطلاعات کاربران در بخش‌های آزاد بلاکچین ذخیره می‌شوند و کلید خصوصی دسترسی به کاربران داده می‌شود. درنهایت زمانی که کاربران نیاز به اطلاعات داشته باشند، ماینرهای بازیابی کننده اطلاعات وارد عمل می‌شوند. ماینرهای ثانویه با دریافت کلید خصوصی مشتریان، اطلاعات را مجدداً به آن‌ها بازمی‌گردانند. ماینرهای ذخیره سازی و بازیابی پاداش خود را با ارز دیجیتال فایل کوین دریافت می‌کنند.

در حال حاضر ذخیره‌سازی اطلاعات یکی از معضلات بزرگ کاربران است که پلتفرم فایل کوین تلاش کرده است با استفاده از بلاکچین و اجماع اثبات کار قسمت بزرگی از این معضلات را حل کند، اما آینده این پروژه در ابهام قرار دارد که در ادامه سعی می‌کنیم، توضیحات بیشتری نسبت به تحولات اخیر پلتفرم بدهیم که در آینده فایل کوین تأثیرگذار خواهند بود.

آینده فایل کوین چگونه است؟

سقوط بیتکوین در سال ۲۰۲۱، بسیاری از ارزهای دیجیتال را به همراه خود به سمت کف‌های قیمتی جدیدی برد. ارز دیجیتال FIL که هیچ‌گاه قیمت‌های تک‌رقمی را تجربه نکرده بود، در حال حاضر باقیمت ۴ دلار در بازار معامله می‌شود. فایل کوین در اکثر صرافی‌های معتبر حضور دارد که جفت‌های معاملاتی جذابی مانند FIL/Bitcoin و FIL/ETH ساخته است. همچنین ارزهای فیات مانند یورو، پوند و دلار نیز با این ارز دیجیتال جفت معاملاتی تشکیل داده‌اند.

پلتفرم فایل کوین در حاضر روی بیش از ۳۰ پروژه مختلف در حال فعالیت است که نسبت به اوایل سال ۲۰۲۳ رشدی تقریباً دو برابری را نشان می‌دهد. تعداد تراکنش‌ها در این پلتفرم نیز افزایش قابل‌توجهی داشته است. افزایش ۴.۵ برابری آدرس‌های منحصربه‌فرد دارای فایل کوین یکی دیگر از نشانه‌های خوش‌بینی به آینده این ارز دیجیتال است.

فایل کوین ازنظر تحلیل‌های بنیادی شرایط خوبی دارد. هرچند تحلیل‌های تکنیکال برای ارز دیجیتالی که تازه ۳ سال به بازار آمده است، آن‌چنان قابل‌اطمینان نیستند، اما با توجه به رشد اخیر بیتکوین و شکستن مقاومت ۳۰ هزار دلاری، می‌توان امیدوار بود که پایان بازار خرسی برای فایل کوین فرا رسیده است.

 

 

سخن آخر

ارزهای دیجیتال تاکنون نوآوری‌های بسیاری داشته‌اند. بسیاری از ارزهای دیجیتال در راستای حل مشکلات دنیای واقعی از قراردادهای هوشمند بلاکچین اتریوم استفاده کردند و بلاکچین اختصاصی خود را نداشتند، اما فایل کوین با توجه به حساسیت بسیار زیاد در نوع کارکردش رو به ساخت بلاکچین اختصاصی خود آورد.

فایل کوین یکی از اصلی‌ترین نیازهای دنیای جدید، یعنی ذخیره‌سازی اطلاعات در امنیت کامل را به کاربران هدیه می‌دهد. در سال ۲۰۲۳، خرید و فروش فایل کوین رشد عجیبی پیدا کرده است که می‌تواند یکی از نشانه‌های واگرایی روند نزولی این ارز دیجیتال باشد. شما نیز می‌توانید نظرات خود نسبت به پروژه فایل کوین و سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال را با ما در میان بگذارید.

 

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.