تحقق ۹۸ درصدی تعهد اشتغال سمنان در ۴ ماه مانده به پایان سال


ایسنا/سمنان استاندار سمنان از تحقق ۹۸ درصد تعهد اشتغال این استان در بیش از ۴ ماه مانده به پایان سال خبر داد و گفت: شهرستان میامی بیشترین تحقق اشتغال را در این استان داشته است.

سید محمدرضا هاشمی، ۲۷ آبان ۱۴۰۲ در نشست تخصصی با مدیرکل و شورای معاونین اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: شهرستان میامی با بیش از ۹۵ درصد تحقق تعهد اشتغال، بالاترین درصد تعهد اشتغال و سرخه با ۷۱ درصد کمترین میزان تعهد ایجاد اشتغال را تا به امروز داشته است.

استاندار سمنان با بیان اینکه ایجاد اشتغال ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی، اولویت استان است افزود: ایجاد اشتغال ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی استان در قالب طرح های متنوع از جمله بورسیه صنعتی در واحدهای صنعتی و تولیدی، امری است که به صورت ویژه در اولویت استان قرار دارد.

 وی تصریح کرد: امسال تاکنون ۱۴ درصد از اشتغال ایجاد شده در سطح استان متعلق به فارغ التحصیلان دانشگاهی است که این مهم باید به صورت جدی تقویت شود.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان با اشاره به توفیقات این استان در حوزه اشتغال گفت: کسب رتبه دوم استان در سطح کشور در حوزه ضریب دقت و راستی آزمایی ایجاد اشتغال، نشان از این دارد که اقدامات در این بخش به بهترین شکل ممکن و مطابق با قانون به پیش رفته است.
وی افزود: در سال ۱۴۰۲ تعهد اشتغال استان بالغ بر ۱۲ هزار نفر بوده که تا امروز بالغ بر ۹۸ درصد این میزان تعهد تحقق پیدا کرده است.
هاشمی خاطر نشان کرد: تاکنون ۶۰ درصد از طرح های معرفی شده به بانک های عامل استان تسهیلات اشتغال خود را دریافت نمودند که ضرورت دارد تا بانک‌های عامل استان تلاش ویژه ای را در این بخش بکار گیرند.
استاندار سمنان گفت: ظرفیت تعاونی ها در سطح استان امری بسیار مطلوب است که باید به بهترین شکل ممکن در راستای حل مشکلات موجود در حوزه ایجاد فرصت های شغلی در دستور کار قرار گیرد.
انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا