بازار رمز ارز/ سپتامبر خوش‌یمن ۲۰۲۳ برای بیت‌کوین


آفتاب‌‌نیوز :

قیمت بیت‌کوین به دنبال انتشار آمار مربوط به شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا که بالاتر از حد انتظار بوده، تغییر منفی نداشته و در سطح ۲۶ هزار دلار باقی مانده است.

به نوشته سایت «کوین تلگراف»، همچنین تأیید این خبر که شرکت «اف تی ایکس» (FTX) توانسته اجازه قانونی برای فروش دارایی‌های دیجیتال خود از طریق فرآیند ورشکستگی این شرکت را به دست بیاورد، نتوانست بر قیمت امروز بیت‌کوین تأثیر منفی بگذارد.

بیت‌کوین در حال سپری کردن بهترین ماه سپتامبر خود در مقایسه با سال‌های گذشته است و آخرین باری که این رمزارز در ماه سپتامبر با افزایش قیمت روبه‌رو شد به سال ۲۰۱۶ بازمی‌گردد. قیمت بیت‌کوین در سپتامبر ۲۰۲۲ با افت ۳.۱ درصدی روبه‌رو شد، اما این رمزارز در اکتبر همان سال، رشد قیمت ۵.۶ درصدی را تجربه کرد. ماه اکتبر در میان افرادی که به بازار خوشبین هستند یا به اصطلاح «گاوها»، محبوبیت زیادی دارد و آن‌ها به این ماه لقب «آپتوبر» (Uptober) داده‌اند که به معنای بالا رفتن ارزش رمزارز‌ها در اکتبر است.

آخرین قیمت «بیت‌کوین» و «اتریوم»

به نوشته سایت «اینوستینگ»، قیمت بیت‌کوین در روز پنجشنبه (۲۳ شهریور) و در زمان نوشتن این گزارش، با دست‌کم ۱۵۰ دلار افزایش نسبت به روز قبل همراه شد و به ۲۶ هزار دلار و ۳۰۰ سنت رسید. قیمت این رمزارز طی امروز از ۲۶ هزار دلار و ۱۴۸ سِنت تا ۲۶ هزار دلار و ۵۲۲ سنت نوسان داشته است. 

حجم معاملات بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۲ میلیارد و ۸۷ میلیون دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته، ۲.۳۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۱۶۰۷ دلار تا ۱۶۳۶ دلار نوسان داشته است. تغییر قیمت اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و حدود ۲۳ دلار افزایش پیدا کرده است. حجم معاملات اتریوم طی ۲۴ ساعت اخیر ۵ میلیارد و ۱۵ میلیون دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته، ۰.۷۲ درصد کاهش پیدا کرده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا