ایران خودرو قیمت ۳ محصول خود را گران کرد


آفتاب‌‌نیوز :

ایران خودرو به دلیل رعایت استاندارد‌های ۸۵ گانه مجبور شده تا قیمت سه خودروی پر طرفدار خود را افزایش دهد. به نظر می‌رسد بحث افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو که در چند وقت اخیر مطرح شده به دلیل ارتقای استاندارد‌های ۸۵ گانه خودرویی باشد.

پژو پارس سال در میان سه خودروی یاد شده بیشترین رشد قیمت کارخانه‌ای را به نام خود ثبت کرده است. این محصول که پیش‌تر با قیمتی حدود ۲۶۰ میلیون تومان در سبد محصولاتی ایران خودرو قرار داشت رشدی نزدیک به ۳۴ میلیون تومانی را به خود دید. متقاضیان از این به بعد باید برای در اختیار گرفتن این خودرو ۲۹۴ میلیون تومان به حساب آبی‌های جاده مخصوص واریز کنند.

پژو پارس سال سفارشی نیز رشدی حدود ۱۸ میلیون تومانی را تجربه کرد. مدیران فروش پیش‌تر این خودرو را با قیمت حول و حوش ۲۹۱ میلیون تومان فاکتور می‌کردند. اما بعد از اجباری شدن رعایت استاندارد‌های ۸۵ گانه خودرویی قیمت این خودرو تا حدود ۳۰۹ میلیون تومان در مبدا افزایش یافت.

سومین عضو خانواده پژو پارس یعنی پژو پارس سال سفارشی ELX به نسبت دو مدل دیگر کمترین رشد را به خود دیده است. این خودروی محبوب حدود هفت میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است.

متقاضیان برای در اختیار گرفتن این خودرو در دور جدید باید بیش از ۳۳۴ میلیون تومان را به حساب خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص واریز کنند.

به نظر می‌رسد این روند رشد قیمت برای سایر محصولات خودروسازان نیز اتفاق بیفتد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا