کتاب «مهاجر عشق» گنجینه‌ای از خاطرات دفاع مقدس است

ایسنا/خوزستان یک پژوهشگر دفاع مقدس گفت: کتاب «مهاجر عشق» گنجینه‌ای از خاطرات ناب دفاع مقدس است. کتابی است که می‌تواند مطالبی را برای آیندگان ما داشته باشد.

شهناز گرجی‌زاده در نشست بررسی کتاب «مهاجر عشق» نوشته علیرضا مسرتی که شرحی بر زندگی‌ شهید حاج‌حمید رمضانی است، اظهار کرد: «مهاجر عشق» عنوان بسیار مناسبی برای شخصیت والای شهید حاج حمید رمضانی است که از دنیا و از خوشی‌های دنیا هجرت کرد و در این مسیر مشقت‌های فراوانی متحمل شد و حالا عند ربهم یرزقون است.

وی با تاکید بر این‌که تمام تحقیقات و پژوهش‌های این کتاب در طول سه سال به‌صورت کاملاً مستند انجام شده است، بیان کرد: ادبیات داستانی که برای این کتاب به کار گرفته شده، بدون هیچ‌گونه تخیل بوده و تابع مستنداتی است که براساس پژوهش‌ها به‌دست آمده است.

گرجی‌زاده گفت: البته سه سال برای نگارش این کتاب زمان بسیار طولانی بود که به‌نظر می‌رسید این امکان وجود داشت که در زمان کمتری نوشته شود. ضمن این‌که با وجود محتوای غنی این کتاب، ابهامات زیادی در نگارش آن وجود داشت.

او افزود: نویسنده این کتاب پیش از آن‌که نویسنده باشد، یک رزمنده است که پابه‌پای شهدا و دیگر رزمندگان در جبهه‌های جنگ حضور داشته و ایفای نقش کرده است.

کتاب «مهاجر عشق» را سال ۱۳۹۸ انتشارات سوره مهر در ۲۸۸ صفحه و در قطع رقعی با موضوع ادبیات دفاع مقدس روانه دنیای کتاب کرد. این کتاب حاصل بیش از ۱۰۰ ساعت مصاحبه با اعضای خانواده و دوستان شهید حاج حمید رمضانی فرمانده شناسایی قرارگاه سری نصرت است، قرارگاهی که پر رمز و رازترین قرارگاه جنگ بود و برای خروج از بن‌بست جنگ در هورالهویزه به همت سردار هور شهید علی هاشمی راه‌اندازی شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا