عکس جدید تسو بازیگر جومونگ در ۵۲ سالگی

بازیگر نقش تسو در ۲۵ جولای ۱۹۷۱ مصادف با ۳ مرداد ۱۳۵۰ شمسی در سئول به دنیا آمده است و دارای قد ۱۸۱ سانتی‌متر است. عکس جدید تسو در ۵۲ سالگی را ببینید. سریال جومونگ اولین بار در دهه ۸۰ در ایران پخش شد.

عکس جدید تسو بازیگر جومونگ در ۵۲ سالگی

آفتاب‌‌نیوز :

کیم سونگ سو نام اصلی بازیگر نقش تسو است که با بازی در نقش شاهزاده دائه سو (تائه سو، تسو) در سریال جومونگ (افسانه جومونگ، شاهزاده افسانه‌ای) شهرت زیادی به دست آورد. او تاکنون در فیلم و سریال‌های زیادی بازی کرده، اما بیشترین شهرت او در در نقش تسو فرزند امپراطور گومو ئا در سریال افسانه‌ای جومونگ است که در این نیز با همین نام مشهور شده است.

امپراطور تسو (کره ای: 해대소; هانجا: 解帶素) (۶۰ قبل از میلاد تا ۲۲ بعد از میلاد) سومین و آخرین فرمانروای پادشاهی کره باستان بویو شرقی بود. دائه سو اولین پسر پادشاه گئوموا و نوه بنیانگذار دانگ بویو و اولین حاکم، هائه بورو بود. او به عنوان پسر ارشد گئوموا به عنوان ولیعهد دانگ بویو منصوب شد.

موسس گوگوریو، مهارت استثنایی جومونگ در تیراندازی با کمان باعث حسادت دائه سو و شش برادرش شد. جومونگ می‌دانست که ادامه حضورش در دانگ بویو او را در خطر واقعی قرار می‌دهد، بنابراین تصمیم گرفت به جولبون بویو بگریزد. در سال ۳۷ قبل از میلاد، جومونگ گوگوریو، شمالی‌ترین پادشاهی از سه پادشاهی کره را تأسیس کرد. در سال ۷ ق. م، پادشاه گئوموا درگذشت و دائه سو را به تاج و تخت دانگ بویو رساند.

عکس جدید تسو بازیگر جومونگ در ۵۲ سالگی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا