طبیعتِ «ادهم ضرغام» در موزه هنرهای معاصر تهران

نمایشگاه منتخبی از آثار منظره پردازی ادهم ضرغام با عنوان «خاطرات طبیعت» چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه در سه گالری موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایسنا نمایشگاه منتخبی از آثار منظره پردازی ادهم ضرغام با عنوان «خاطرات طبیعت»، ساعت ۱۷ چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه در سه گالری موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح خواهد شد.

ادهم ضرغام از آن دست نقاشان است که طبیعت را (به اعتبار جهان بیرونی و قرارگرفتن در برابر آن) به‌عنوان دستاویزی برای کشف عالم معنی و موضوع کار خویش کرده است. در این راه، اگرچه همیشه با حضور مستقیم در طبیعت برای گفت‌وگو با طبیعت و هستی و دریافت صفات صوری و معنوی منبعث از این گفتمان و مکاشفه که هدایت‌گر نقاش و سازندۀ ساختار اثر هنری هستند، دست به خلاقیت هنری می‌زند، اما آن‌چه روشن است آمیختگی خیال و واقعیت در آثار اوست؛ یعنی حضور مستقیم و بی‌واسطه در طبیعت، او را محدود و محصور به ظواهر عناصر طبیعت نمی‌کند.

طبیعتِ «ادهم ضرغام» در موزه هنرهای معاصر تهران

طبیعتِ «ادهم ضرغام» در موزه هنرهای معاصر تهران

نمایشگاه منتخبی از آثار منظره پردازی ادهم ضرغام با عنوان «خاطرات طبیعت» با ارائه بیش از ۱۲۵ اثر، چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۷ در سه گالری موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح می‌شود.

پیش‌تر هم موزه هنرهای معاصر تهران اعلام کرد که فردا سه شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه نمایشگاهی از آثار رضا مافی در شش گالریِ موزه برپا خواهد شد. 

طبیعتِ «ادهم ضرغام» در موزه هنرهای معاصر تهران

انتهای پیام 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا