شکرانه مجید مجیدی از برگزاری عزاداری محرم

مجید مجیدی در یادداشتی به شکرانه برگزاری عزاداری عاشقان حسین بن علی (ع) در ایران، نوشت: «مهر حسین (ع) نه با‌های و هوی مدعیان آزادیِ عقیده خاموش می‌شود، نه با فتاوای نان به نرخ روزخوران وهابی مسلک».

آفتاب‌‌نیوز :

مجید مجیدی کارگردان بین‌المللی سینمای ایران و مدیر جشنواره فیلم‌های عاشورایی «تصویر دهم»، در یادداشتی، درباره برگزاری مراسم‌های محرم امسال در ایران نوشت:

«تاسوعا و عاشورایی که بر ما و ایران گذشت نشان داد که مهر و عشق حسینی نه با‌های و هوی مدعیان آزادیِ عقیده که خود مستبدانی بی‌نظیرند خاموش می‌شود، نه با شبهه افکنی‌های روشنفکرانی که دل‌هایشان را تاریکی دوری از خدا فرا گرفته کم‌رنگ می‌شود، نه بهره‌برداری‌های ناجوانمردانه سیاسی، مردم را از آن فراری می‌دهد و نه فتاوای نان به نرخ روزخوران وهابی مسلک در سلوک این ملت تأثیر می‌گذارد.

تاسوعا و عاشورایی که گذشت نشان داد که نام امام حسین علیه السلام، نوری خدایی است که نه حَجاج‌های دیروز و نه رضاخان‌ها و صدام‌های معاصر، توانستند خاموشش کنند و نه عافیت گزینان دور از وطن می‌توانند آن را از یاد‌ها ببرند و مردم را از سوگواری و سیاهپوشیِ شهادت آزادیخواهِ یگانه تاریخ، باز دارند».

مجید مجیدی در ماه‌های آینده قرار است چهارمین جشنواره فیلم‌های کوتاه عاشورایی «تصویر دهم» را با همکاری جمعی از نامداران سینمای ایران برگزار کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا