دیدار وابسته اقتصادی، فرهنگی سفارت مجارستان با مدیر عامل بنیاد رودکی

مدیرعامل بنیاد رودکی روز گذشته با وابسته اقتصادی و فرهنگی سفارت مجارستان در ایران دیدار کرد.

 به گزارش ایسنا، محمد اله‌یاری فومنی (مدیرعامل بنیاد رودکی) به همراه سیدامیر عباس ستایشگر (معاون آفرینش‌های فرهنگی هنری) و اردوان جعفریان (مشاور امور بین‌الملل) این بنیاد با روبرت نَمت وابسته اقتصادی و فرهنگی سفارت مجارستان در ایران دیدار و پیرامون گسترش فعالیت‌های فرهنگی هنری دوجانبه گفت و گو کردند.

مدیرعامل بنیاد رودکی در ابتدای این جلسه ضمن معرفی بنیاد رودکی، در خصوص تنوع برنامه‌های فرهنگی هنری این مجموعه و امکانات فنی تالارها و ظرفیت‌های بنیاد رودکی در میزبانی از جشنواره‌های فجر و هنرمندان بین‌المللی توضیحاتی داد.

اله‌یاری فومنی همچنین با اشاره به مدیریت ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران توسط بنیاد رودکی گفت: تاکنون رهبران مطرح بین‌المللی به عنوان رهبر میهمان با این دو ارکستر همکاری داشته‌اند و این ارکسترها اجراهای بین‌المللی متعددی را در کشورهای مختلف روی صحنه برده‌اند.

مدیرعامل بنیاد رودکی ادامه داد:  با بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود می‌توانیم نگاه مردم مجارستان را متوجه فرهنگ و تمدن چندهزار ساله ایران کنیم. قطعا حضور شما و برگزاری برنامه‌های مشترک به تحقق این هدف کمک می‌کند تا پیام صلح‌دوستی و انسان‌دوستی ایران به مجارستان و سایر کشورها برسد.

روبرت نَمت (وابسته اقتصادی فرهنگی سفارت مجارستان) نیز با ابراز خوشحالی از حضور در مجموعه بنیاد رودکی به خاطرات خوش هنرمندان از حضور در تالار وحدت اشاره کرد و گفت: ما از برقراری همکاری‌های دوجانبه به خصوص در حوزه هنر و موسیقی استقبال می‌کنیم و همانطور که می‌دانید این حوزه‌ها ساده تر از سایر حوزه‌های اقتصادی و سیاسی قابل همکاری هستند. از پخش کنسرت‌های موسیقی ایرانی از شبکه‌های رسمی تلویزیون مجارستان استقبال می‌کنیم؛ چراکه پخش تلویزیونی پوشش بزرگ مردمی را برای ما خواهد داشت و می‌توانیم از آن به عنوان یکی از دریچه‌های برقراری گفت و گوهای بینا فرهنگی میان دو کشور از طریق هنر موسیقی بهره برده و با عموم مردم مجارستان ارتباط برقرار کنیم.

همکاری ارکسترهای بنیاد رودکی با ارکستر سمفونیک بوداپست و پیشنهاد امضای تفاهم‌نامه مشترک میان دو مجموعه از دیگر مواردی بود که در این گفت و گو مطرح شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا