آقای صداوسیما باید از مردم عذرخواهی کند

سید شهاب‌الدین طباطبایی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان در نامه‌ای به پیمان جبلی، رییس صدا و سیما از پخش سخنان ضد امنیت ملی در یکی از برنامه‌های صدا و سیما انتقاد و خواهان عذرخواهی رییس صدا و سیما بابت پخش این برنامه شد

آقای صداوسیما باید از مردم عذرخواهی کند

آفتاب‌‌نیوز :

سید شهاب‌الدین طباطبایی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان در نامه‌ای به پیمان جبلی، رییس صدا و سیما از پخش سخنان ضد امنیت ملی در یکی از برنامه‌های صدا و سیما انتقاد و خواهان عذرخواهی رییس صدا و سیما بابت پخش این برنامه شد.

 طباطبایی در این نامه درخواست کرد برای جبران این صحبت‌ها از دختران و زنان سرزمین که سال گذشته به همین روش‌ها اعتراض داشتند، دعوت شود تا در برنامه‌ای مشابه به بیان دیدگاه‌های خود بپردازند.

 متن این نامه که برای رییس صدا و‌ سیما ارسال شده  به شرح زیر است: «جناب آقای دکتر پیمان جبلی. رییس محترم سازمان صدا و سیما، سلام علیکم، استحضار دارید در یکی از برنامه‌های پخش شده از رسانه‌ای که قرار بود ملی باشد، یکی از بانوان شهروند در بیاناتی تلخ و تاسف‌بار جملاتی آپارتاید گونه و برخلاف اصول ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی و بلکه برخلاف تمام شعارهای ابتدای انقلاب بر زبان آورده و کشور را متعلق به خود و افرادی باعنوان حزب‌اللهی دانستند.  اگرچه این دیدگاه تنگ‌نظرانه و ضد امنیت ملی اولین‌بار نیست که شنیده می‌شود، اما پخش سخنان اینچنینی از صداوسیما، می‌تواند مشروعیت دادن به این دیدگاه تاسف‌بار باشد. کما اینکه مجموع برنامه‌های صدا و سیما تاکنون نیز به نحوی بوده که با از دست دادن پایگاه خود در بین شهروندان، بخش زیادی را به سمت رسانه‌های خارج از کشور سوق داده است. عمیقا بر این باورم که هیچ نهادی به اندازه صدا و سیما در ایجاد شکاف‌های اجتماعی غیرمنطقی و میدان گرفتن رسانه‌های برانداز مقصر و سهیم نبوده است.  فراموش نکردیم که ریشه اعتراضات سال گذشته و فریادهای دختران و پسران ایرانی ناشی از همین دیدگاه خطرناک بود که تمام کشور را برای خود و طرفداران و همفکران خود می‌دانست و به باقی شهروندان نگاه رعایایی را دارد که حق پیشرفت و رشد و دیده شدن در این کشور ندارند. از جنابعالی که می‌دانم خود نیز با چنین نگاه‌های انحصارطلبانه موافق نیستید، می‌خواهم ضمن عذرخواهی از همه ایرانیان بابت پخش این سخنانِ خلاف منافع ملی، دستور فرمایید برای جبران آثار مخرب این سخنان آپارتایدگونه از دختران و زنان سرزمین که سال گذشته به این روش و نگاه اعتراض داشتند، دعوت کنید تا در برنامه‌ای مشابه به بیان دیدگاه‌ها، نظرات و خواسته‌های خود بپردازند. امیدوارم در برابر تندروهای اجاره‌نشین در صداوسیما به شایستگی مقاومت کنید. سید شهاب‌الدین طباطبایی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان.»

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا