آزادسازی حریم قلعه تاریخی مظفری سلسله


ایسنا/لرستان مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از آزادسازی حریم قلعه مظفری واقع در شهرستان سلسله خبر داد.

عطا حسن‌پور دوم شهریورماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عملیات آزاد سازی ۳۹۲ متر مربع از حریم قلعه مظفری شهرستان سلسله شامل ساختمان اداری و ساختمان خریداری شده در ضلع جنوبی بنای قلعه مظفری آغاز شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان بیان کرد: برای تملک و خرید ملک ضلع جنوبی بنای قلعه مظفری مبلغ پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و به منظور راجی محوطه‌سازی حریم قلعه نیز مبلغ سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی قلعه مظفری را یکی از بنای ارزشمند تاریخی، فرهنگی در استان دانست و خاطرنشان کرد: این بنا از آثار تاریخی دوره قاجار، سوم مهر ماه سال ۱۳۰۸ به شماره ۴۱۴۶ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

حسن‌پور ادامه داد: با توجه به کارشناسی‌های انجام شده و پس از توافق با مالکین بنا، عملیات مرمت و ایجاد کاربری مناسب در دستور کار قرار گرفته و از سال ۱۳۸۰ تاکنون بر اساس طرح مرمت و آزادسازی حریم این قلعه، مرمت در بام، کف و جداره‌ها انجام شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان بیان کرد: باتوجه به موقعیت جغرافیایی و با ارزش بودن بنا، اقداماتی در راستای معرفی هرچه بیشتر و جذب گردشگر در این قلعه انجام خواهد شد.

انتهای پیام 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا