نقش تاریخی فراجا در مدیریت اربعین حسینی

۲۱ شهريور ۱۴۰۲ – ۰۹:۵۴

پارسینه: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی بزرگترین کنگره جهانی مسلمانان است که علاوه بر ابعاد فرهنگی و اجتماعی دارای جنبه سیاسی، عبادی است و موجب افزایش انسجام اجتماعی در تمام جامعه می گردد.

مراد مرادی معاون امنیتی انتظامی فرمانداری تهران نوشت:

پیاده روی عاشقان ثارالله در اربعین، امنیت آفرین و موجب افزایش تعامل و همراهی و همکاری مردم با پلیس زحمتکش گردید. اربعین یک رخداد عظیم فراملی است که فراجا مجدانه تلاش نمود با برگزاری هرچه باشکوه تر آن، اقتدار و اتحاد جهان اسلام را در منطقه و جهان به نمایش بگذارد. در پیاده روی اربعین امسال، بیش از چهار میلیون ایرانی عاشق اهل بیت علیه السلام و حدودا 20% بیشتر از سال گذشته شرکت نمودند که خود نشان دهنده عمق ارادت مردم ما به سرور و سالار شهیدان عالم است.
لذا نقش ارزنده و تاثیر گذاری فراجا در برگزاری این کنگره عظیم ستودنی است که رئوس آن به شرح زیر است:
1)    برپایی جلسات متعدد با نگاه علمی و عملیاتی و آسیب شناسی اربعین سال 1401 در قالب قرارگاه اربعین تحت فرماندهی کل انتظامی و توجیه کامل فرمانده های میدانی از نکات مثبت عملیات اربعین امسال پلیس کشور بود.
2)    خوشرویی  و سعه صدر و گشاده رویی مامورین پلیس در عملیات بزرگ اربعین با توجه به شرایط گرمای طاقت فرسا بسیار ارزشمند و بی بدیل بود.
3)    با راه اندازی سامانه سجاد، ایستایی زائران در تردد مرز ها به حداقل زمان حدودا 4 ثانیه رسید و موجب رضایت مندی شهروندان گردید.
4)    مدیریت و روان سازی ترافیک به ویژه مدیریت پارک خودرو توسط پلیس راهور با بهره گیری از سیستم های هوشمند مدیریت ترافیک صورت گرفت.
5)    هم افزایی پلیس با اصحاب رسانه به ویژه رسانه ملی نقش فزاینده ای در اطلاع رسانی زائرین عزیز و مدیریت توزیع سفر آنها داشته است.
6)    اقدامات فراجا در مدیریت ترافیک و ایجاد نظم و امنیت و تسهیل تردد در مرز های 6 گانه در اربعین حسینی امسال ستودنی و مثال زدنی بود.
7)    دیپلماسی انتظامی و مرزی با طرف عراقی و ارتقا تعامل بین دو کشور منجر به سهولت در تردد زائرین گردید 
8)    خدمات ارزنده پلیس درصدور گذرنامه های زیارتی که برای اولین بار صورت گرفت و برای صد ها هزار زائر در بازه زمانی کمتر از یک ماه اقدامی جهادی و وصف ناپذیر است.
9)    مدیریت سفر با بهره گیری از روش های علمی، تجهیزات هوشمند از نکات بارز نقش پلیس در عملیات برگزاری اربعین بود. در نهایت عبور و مرور ایمن و بدون گره های ترافیکی و تراکم های اذیت کننده صورت گرفت که مورد رضایت زائرین عزیز قرار گرفت.
10)    روحیه معنوی پرسنل خدوم فراجا در نقاط مرزی و به دور از خانواده و عشق و علاقه آنها به اقا امام حسین(ع) باعث ایجاد نشاط و خدمت مضاعف گردید.
11)    راه اندازی سامانه هوشمند برای رصد و کنترل تردد زائرین از ابتکارات فراجا در اربعین امسال بود که موجب سهولت سفر گردید.
12)     اقدامات پلیس در ایجاد امنیت پایدار برای زائرین موجب رضایت مطلوب شهروندان و زائرین گردیده است. نظرسنجی  ها از زائرین عزیز بیانگر رضایت مندی مطلوب از خدمات فراجا بوده است.
13)     خدمات شایسته و بی منت پلیس به همراه عشق و علاقه به آقا امام حسین (ع) در اربعین امسال ستودنی و برگ زرین برای فراجا خواهد بود.
14)     حضور سردار رادان فرمانده محترم کل انتظامی کشور به صورت مستمر و بازدید از مرز های 6 گانه و ابلاغ تدابیر هوشمندانه و مدبرانه  از نقاط ویژه ای است که موجب ارتقا روحیه پرسنل و کارکنان خدوم و ارتقا توان عملیاتی انتظامی پلیس بود.

در پایان، رجاء واثق دارم رضایتمندی حضرت آقا فرماندهی معظم کل قوا از خدمات و عملیات اربعین حسینی پلیس موجب ارتقاء انگیز و روحیه مضاعف در ارائه خدمت بی منت، تک تک کارکنان و فرماندهان شجاع مجموعه سازمان بزرگ فراجا می گردد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا