قیمت خودرو امروز ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو امروز، شنبه، 21 مرداد ماه 1402، در تمام محصولات مورد بررسی از وضعیت آرامی برخوردار است. تمام محصولات بدون تغییر خاصی نسبت به روز گذشته در ثبات کامل قیمتی در حال معامله هستند و وضعیت خرید و فروش، فعلاً تأثیری روی قیمت‌ها نداشته است.

از هفته‌های گذشته، بازار خودرو تحت تأثیر ترخیص برخی خودروهای وارداتی و ثبات نسبی نرخ ارز، افزایش قیمتی تجربه نکرد؛ اما از سوی دیگر، طی افت قیمتی که بازار از ماه‌های گذشته داشته است، توان کاهش بیشتر را ندارد. بنابراین اکثر خودروها از هفته‌های گذشته در ثبات نسبی درحال معامله هستند.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز روند باثباتی را طی کرد.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی امروز کاملاً باثبات و بدون نوسان گزارش می‌شود.

قیمت خودرو امروز ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

پراید 131 و پراید 111 با مدل 1399 که طی هفته گذشته، هرکدام پنج میلیون تومان افزایش قیمت تجربه کردند، امروز بدون تغییر و با همان نرخ 315 میلیون تومان و 325 میلیون تومان معامله می‌شود.

شاهین G شرکت سایپا که لوکس‌ترین محصول سایپا به شمار می‌رود، امروز نسبت به ابتدای هفته گذشته، 6 میلیون تومان پایین‌تر معامله می‌شود. اما فعلاً تغییری نداشته و با همان نرخ 574 میلیون تومانی روز گذشته خرید و فروش می‌شود.

پژوپارس LX TU5 از سدان‌های پرطرفدار ایران خودرو نسبت به ابتدای هفته گذشته، سه میلیون تومان بالاتر است. این خودرو با همان قیمت 623 میلیون تومانی روز گذشته خرید و فروش می‌شود.پژو 207i دنده دستی که از هاچ‌بک‌های پرطرفدار شرکت ایران خودرو به شمار می‌رود، نسبه به ابتدای هفته گذشته حدود 10 میلیون تومان پایین‌تر است. این خودرو با نرخ 635 میلیون تومانی روز گذشته معامله می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی

در بازار خودروهای مونتاژی نیز ثبات کامل بر بازار حاکم بوده و قیمت خودرو، هیچ تغییری نداشته است.

قیمت خودرو امروز ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

جک J4 کرمان موتور که از ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی حال حاضر بازار به شمار می‌رود، حدود 10 میلیون بالاتر از نرخ هفته گذشته معامله می‌شود. این خودرو با نرخ 750 میلیون تومانی روز گذشته در حال خرید و فروش است.

جک S5 نیوفیس که از پرطرفدارترین کراس‌اوورهای مونتاژی بازار محسوب می‌شود، با نرخ یک میلیارد و 430 میلیون تومانی درحال خرید و فروش بوده که نسبت به هفته گذشته، هیچ تغییری نداشته است.

فونیکس تیگو 7 پرو که جزو کراس‌اوورهای گران قیمت‌تر بازار به شمار می‌رود، با نرخ یک میلیارد و 790 میلیون تومانی روز گذشته در حال معامله بوده که این نرخ حدود 60 میلیون تومان پایین‌تر از نرخ فروش هفته گذشته است.

فردا T5 شرکت فردا موتورز، قیمتی برابر با یک میلیارد و 480 میلیون تومان دارد که نسبت به روز گذشته، بدون تغییر بوده اما نسبت به ابتدای هفته گذشته حدود 15 میلیون تومان افزایش نرخ را تجربه کرده است.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آتی

عماد جعفری، کارشناس بازار خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: پس از تعطیلات محرم، در بازار خودرو با یک افزایش قیمت نسبی روبه رو بودیم. اما پس از آن، دوباره قیمت خودرو نزولی شد.

وی ادامه داد: خودروهای وارداتی، اکثراً مجوز استاندارد را گرفته و درحال ترخیص هستند. هرچند  تعداد این خودروها زیاد نیست؛ اما حتی همان تعداد کم نیز نشان‌دهنده این است که بازار می‌خواهد روی خوشی به خریداران خود نشان داده و باز هم به سمت کاهش برود.

او افزود: شاید برخی بر این باور باشند که تعداد خودروهای وارداتی کم بوده و شاید حتی باعث افزایش قیمت‌ها شود. اما این نکته نباید فراموش شود که ورود خودرو به بازار، با یک قیمت و ضابطه مشخص انجام خواهد گرفت. قیمت دلاری، تعرفه واردات و سود بازرگانی کاملاً مشخص خواهد بود و طبیعتاً، قیمت‌ها تا حدی بالا رفته و سپس ثابت خواهد ماند.

جعفری در رابطه با واردات خودروهای چینی توضیح داد: شاید بسیاری از افراد به واردات خودروهای چینی معترض باشند. اما این نکته را نباید فراموش کرد که خودروهای چینی وارداتی از جمله چانگان‌ها، جزو مجصولات گرید A چین محسوب می‌شود که بسیار با کیفیت بوده و حتی در بازار امارات از برخی خودروهای هیوندای و کیا از جمله کیا سونت و کیا سراتو، گران‌تر نیز هست.

ین فعال بازار خودرو درباره آینده بازار خودرو گفت: به نظر این اتفاقات هرچقدر هم کوچک باشند، نوید یک بازار آرام و کم‌تلاطم را می‌دهند و دیگر شاهد نوسانات عجیب قیمتی و کاسبی یک سری از دلال‌ها نخواهیم بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا