«فرصت‌سوزی» یار غار پرسپولیسِ اوسمار

یکی از جذاب‌ترین بازی‌های هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال ایران بین هوادار و پرسپولیس به انجام رسید که نهایتا منجر به برتری ۲ بر صفر سرخ‌پوشان تهرانی شد. هر ۲ تیم موقعیت‌های فراوانی روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند، ولی تنها ۲ مرتبه توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد.

نمایش تماشاگرپسندانه هوادار و پرسپولیس در اکباتان
طبق آمار متریکا، امید گل شاگردان مسعود شجاعی ۱.۵۵ بود و تیم تحت هدایت اوسمار ویرا نیز امید گل ۳.۰۵ را به‌ثبت رساند تا مشخص شود چه بازی پرموقعیتی برگزار شده است. ۲۹ شوت به سمت ۲ دروازه روانه شد که سهم پرسپولیس ۱۶ شوت بود و هوادار نیز ۱۳ مرتبه شوت به سمت دروازه علیرضا بیرانوند فرستاد. بنفش‌پوشان در رقابت با استقلال هم موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشتند که هیچ‌کدام به ثمر ننشست.

سومین بازی با امید گل بیش از سه برای پرسپولیس.
اما سوی دیگر ماجرا پرسپولیس بود که بار‌ها در هر ۲ نیمه صاحب شانس‌های خوبی شد، اما فقط ۲ مرتبه توانست دروازه میزبان خود را باز کند. سرخ‌پوشان برای سومین مرتبه در لیگ بیست‌وسوم امید گل بالای سه را به ثبت رساندند. آن‌ها پیش از این مقابل پیکان و فولاد هم امید گل بالای چهار را بر جای گذاشته بودند که نتیجه آن ۲ پیروزی ارزشمند بود.

فرصت‌سوزی‌های پرشمار پرسپولیس، نکته تاریک بازی سرخ‌پوشان
ایجاد فرصت‌های قابل توجه و نمایش بازی هجومی و تماشاگرپسندانه جذاب است، اما اگر همراه با نتیجه نباشد، می‌تواند دردسرساز شود. نکته تاریک بازی‌های پرسپولیس نافرجام ماندن اکثر خطر‌هایی است که روی دروازه رقبا ایجاد می‌کنند. به طور مثال در بازی با هوادار، اگر درخشش علیرضا بیرانوند در درون دروازه نبود، امکان داشت سه امتیاز از کف پرسپولیس خارج شود و آن‌ها در کورس قهرمانی قافیه را به رقیب دیرینه‌شان ببازند. عیسی آل کثیر، اوستون اوورنوف، امید عالیشاه و دیگر عناصر خط حمله تیم پایتخت‌نشین موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشتند، اما هرکدام با بی‌دقتی و البته خودخواهی شانس‌ها را از کف دادند. بخش قابل توجهی از این فرصت‌ها در نیمه اول به وجود آمد، اما فقط یکی از آن‌ها به بار نشست.

پرسپولیس در بازی قبل برابر نساجی نیز امید گل ۱.۸۳ را بر جای گذاشت که منجر به برتری ۲ بر یک شد. در آن مسابقه هم می‌رفت تیم تهرانی برد را از دست بدهد، اما این اتفاق رخ نداد. ویرا و شاگردانش سه بازی دشوار و حیاتی دیگر پیش روی خود دارند که اگر بازهم بنا باشد همراه با فرصت‌سوزی شود، ممکن است قهرمانی را از آن‌ها بگیرد. البته که اگر استقلال بتواند هر ۴ بازی پیش‌روی خود را ببرد، سرخ‌پوشان حتی در صورت کسب حداکثر امتیازات در بازی‌های پیش‌رو هم نمی‌توانند قهرمان شوند.

 

منبع:فوتبال360

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا