خدمات پس از فروش خودروهای چینی در هاله ای از ابهام

به گزارش پارسینه و به نقل از تسنیم؛ علیرضا نیک آئین با اشاره به بحران خرید قطعات خودرو‌های چینی برای خریداران این محصولات، گفت: متاسفانه هر روز شاهد حضور انواع خودرو‌های چینی در سطح بازار هستیم غافل از اینکه هیچ توجهی به تأمین قطعات این خودرو‌ها نمی‌شود و خریداران این محصولات درصورت بروز مشکل مجبورند در تعمیرگاه‌ها زمین‌گیر باشند.

وی با اعلام اینکه در بازار قطعات یدکی خودرو‌های چینی هیچ توجهی به انتقال دانش فنی و واردات قطعات مورد نیاز این خودرو‌ها نمی‌شود، افزود: واردکنندگان به صورت سلیقه‌ای اقدام به واردات قطعات خودرو‌های چینی می‌کنند که برای آن‌ها ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد سود دارد در این میان واحد‌های نظارتی رسیدگی لازم را به بازار ندارند و قطعات یدکی خودرو‌های چینی در بلاتکلیفی مطلق قرار دارند.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با تاکید براینکه بعضاً در خودرو‌های چینی مشکل رادیاتور، توربو شارژ و قطعات اصلی موتور برای مردم بحران‌هایی را به وجود آورده است، افزود: نمی‌دانیم چرا هیچ توجهی به خدمات پس از فروش خودرو‌های چینی نمی‌شود وزارت صنعت نیز به این موضوع ورود پیدا نمی‌کند و در نهایت این مصرف کننده است که باید در بازار برای خرید قطعات سرگردان باشد.

به گفته وی در خودرو‌های چینی قطعات ریز بسیار کمیاب هستند و حتی در نصب یک گلگیر نیز ما مشکل تامین قطعه داریم. حال تصور کنید یک تاجر خلع نبود آینه و سپر را در بازار متوجه و اقدام به واردات این کالا می‌کند در نهایت بازار پر از آینه و سپر می‌شود، ولی خبری از تامین سایر قطعات خودرو‌های چینی نیست. این موضوع نشان می‌دهد هیچ ضابطه خاصی برای تامین قطعات وجود ندارد و همه سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا