خبری نگران کننده از مهاجم سوئدی پرسپولیس؛ نبیل باهویی بازی می کند؟

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه؛ مدیران پرسپولیس بعد از کشمکش‌های فراوانی که بر سر جذب مهاجم خارجی داشتند، سرانجام نبیل باهویی مهاجم سوئدی که فصل گذشته در لیگ قطر توپ می‌زد را به عنوان بازیکن جدید خود معرفی کردند.

نبیل باهویی که هنوز به ایران سفر نکرده، با مدیران پرسپولیس به توافق کامل رسیده و نام او در لیست آسیایی نیز به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شده است. بی شک قرار گرفتن نام یک بازیکن در لیست آسیایی منوط به ارائه قرارداد معتبر او با باشگاه است و با توجه به اینکه نبیل باهویی هنوز به ایران سفر نکرده، می‌شود حدس زد که قرارداد او در خارج از کشور به امضا رسیده است.

عقد قرارداد با مهاجم سوئدی، اما با توجه به دستورالعمل جدید نقل و انتقالاتی فدراسیون فوتبال هنوز رسمی نشده است. در دستور العمل نقل و انتقالاتی جدید فوتبال ایران که حدود سه ماه پیش تصویب و به باشگاه‌ها ابلاغ شد، مشخصا به بی اعتبار بودن عقد قرارداد بازیکنان داخلی و خارجی بدون تاییدیه پزشکی از مرکز ایفمارک اشاره شده است.

در بند یک دستور العمل نقل و انتقالاتی آمده است: «اعتبار یک قرارداد با بازیکنان داخلی و خارجی منوط به موفقیت در تست پزشکی و با اعطای مجوز اشتغال نخواهد بود. یعنی تا زمانی که باشگاه از سلامت افراد و داشتن مجوز کار آن‌ها از جمله اداره کار برای اتباع بیگانه و وضعیت نظام وظیفه و تحصیلی بازیکنان داخلی اطمینان حاصل ننموده، نباید قرارداد را امضا نماید. تبعات ناشی از عدم رعایت رویه فوق متوجه امضا کنندگان قرارداد از طرف باشگاه نیز می‌باشد.»

همچنین در بند سوم این دستورالعمل مشخصا به تست پزشکی اشاره شده و آمده است: «انجام آزمایشات پزشکی در ایفمارک و سایر مراکز مورد تایید فدراسیون فوتبال، همچنین تدارک بیمه ورزشی الزامی است.»

فدراسیون فوتبال طی سه فصل گذشته در ایام نقل و انتقالات حضور در مرکز ایفمارک را برای همه اعضای یک باشگاه الزامی کرده است؛ در این خصوص مرکز ایفمارک هم به اتوماسیون سازمان لیگ اضافه شده و ثبت قرارداد هرکدام از اعضای باشگاه و صدور کارت آن‌ها برای حضور در مسابقات منوط به تایید مرکز پزشکی ایفمارک است و در غیر اینصورت کارت بازی برای بازیکنان صادر نمی‌شود.

به عنوان نمونه در فصل جاری، یکی از بازیکنان شاغل در لیگ برتر که چند فصل گذشته را در مسابقات بدون مشکل حضور داشته و برای تیم‌های مختلف بازی کرده، به خاطر تایید نشدن در تست‌های ایفمارک به بهانه مشکل قلبی قراردادش در سازمان لیگ ثبت نشده و در فصل جاری نتوانسته برای تیمش به میدان برود.

بازیکن سوئدی تازه وارد پرسپولیس هم تا زمانی که تست‌های پزشکی را در ایفمارک پشت سر نگذارد، اجازه ثبت قراردادش صادر نمی‌شود. نبیل باهویی هنوز به ایران سفر نکرده و به همین خاطر مشخصا در تست پزشکی نیز شرکت نکرده است. حالا او برای بازی کردن در ترکیب پرسپولیس نیاز به حضور در ایفمارک دارد.

این اتفاقات در شرایطی رخ داده که به نظر می‌رسد اعضای کادرفنی پرسپولیس از جذب نبیل مهاجم سوئدی بی اطلاع بوده اند و از این مساله راضی نیستند. با این حال باید منتظر واکنش رضا درویش و همکارانش درباره شکل قرارداد با مهاجم سوئدی و چگونگی قرار گرفتن نام او در لیست آسیایی بدون ثبت رسمی قراردادش در سازمان لیگ فوتبال باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا