جزئیات قطع و‌ اختلال در شبکه برق تهران

به گزارش پارسینه؛ براساس گزارش‌های دریافتی، برق در برخی نقاط منطقه ۶ تهران قطع شده است.

علاوه بر تهران، در برخی شهر‌های دیگر کشور نیز روزانه چندین ساعت برق قطع می‌شود.

امروز سخنگوی صنعت برق از ثبت رکورد جدید مصرف برق خبر داده است.

سخنگوی صنعت برق گفت: امروز اوج مصرف به عدد ۷۳ هزار و ۴۵۰ مگاوات رسید که یک رکورد جدید در صنعت برق محسوب می‌شود که برای اولین‌بار ثبت شده است.

اعلام علت قطعی برق در برخی مناطق تهران

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در مورد قطعی برق در بخش‌های از تهران در یکشنبه شب افزود: بر اثر صاعقه، رله حفاظتی پست نیروگاه شهیدرجایی عمل کرد و این مسئله موجب شد نقاط محدودی از شهر تهران برای دقایقی برق نداشته باشند.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از این اتفاق، با تلاش نیرو‌های عملیاتی، این پست به شبکه برق متصل شد و شرایط تامین برق به حالت عادی برگشت.

رجبی مشهدی افزود: شبکه برق کشور اکنون پایدار است.

همچنین روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای تهران در پی اعلام قطعی برق در برخی محلات پایتخت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع می‌رساند در تاریخ ۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۲ باتوجه به شرایط جوی در منطقه نیروگاه شهید رجایی قزوین و وجود صاعقه و رعد و برق و طوفان، یکی از تجهیزات انتقال برق منطقه غرب تهران دچار اختلال شد و شبکه برق مناطقی از پایتخت برای دقایقی تحت تاثیر قرار گرفت.

در این اطلاعیه تصریح شده است: با تلاش سریع نیرو‌های عملیاتی برق منطقه‌ای تهران در کمترین زمان مسئله رفع شد و اکنون وضعیت شبکه کاملا پایدار و تامین برق همه مشترکان بدون مشکل در حال انجام است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا