جزئیات حادثه فروریختن مرگبار ساختمان در تهران/ حداقل سه کشته و چندین مجروح

به گزارش پارسینه، شاهین فتحی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران، اظهار کرد: روز گذشته ساعت ۱۲:۵۰ از طرف سازمان مدیریت و پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران گزارش ریزش آوار به مرکز کنترل و هماهنگی اعلام شد. وی ادامه داد: ریزش آوار در محدوده میدان ثارالله منطقه ١٩ شهر تهران، گزارش شده است.

فتحی بیان کرد: ۴ تیم شامل دو تیم آنست و دو تیم آوار به محل ماموریت اعزام شدند و عملیات همچنان ادامه دارد.برخی رسانه‌ها نیز در تشریح این حادثه گزارش داده اند: در ریزش چند ساختمان در حال ساخت در تهران، سه نفر، از جمله دو افسر پلیس، کشته شدند. گزارش شده است که هشت نفر هم راهی بیمارستان شده‌اند.

به گزارش رسانه‌ها، این حادثه زمانی اتفاق افتاد که ماموران شهرداری و نیروی انتظامی با حضور در ناحیه «خلازیر» شهرک احمدیه، در منطقه ۱۹تهران، قصد داشتند دستور تخریب «ساخت‌و‌ساز‌های غیرایمن وغیرقانونی» را اجرا کنند.

سرهنگ بابک نمک‌شناس، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران، به ایسنا گفته: «جسد کشف‌شده از زیر آوار متعلق به سرهنگ یزدان سلیمان آبادی، رئیس پایگاه دهم پلیس امنیت تهران بزرگ، است.»

این مقام پلیس، هویت جسد دوم را هم سرگرد حسین اسماعیلی، از ماموران پایگاه دهم پلیس امنیت تهران اعلام کرده است.

از سوی دیگر به گفته جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران نیز گفته چند ساختمان درحال ساخت در مجاورت یکدیگر ناگهان تخریب شده‌اند؛ به طوری‌که یکی از ساختمان‌ها به طورکامل ریزش کرده و بخش‌هایی از دیگر ساختمان‌ها نیز آسیب دیده است.

وی افزود: «درپی این حادثه، شش ایستگاه آتش‌نشانی به همراه عوامل گروه نجات با چند دستگاه جرثقیل و تجهیزات آواربرداری به محل حادثه اعزام شدند.»

او تاکید کرد که در زمان وقوع این حادثه، کسی در این ساختمان‌ها ساکن نبوده است.

اما یورونیوز مدعی شده اخبار نجات یافتگان از زیر آوار نیز ضد و نقیض است، درحالی که رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران از نجات ۴ نفر خبر داده، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران نجات تنها دو نفر از زیر آوار را تایید کرده است.

اسماعیل توکلی، رئیس اورژانس تهران نیز اعلام کرده است که در این حادثه ۱۱ نفر مصدوم شدند که از این تعداد ۸ نفر به بیمارستان اعزام و ۳ نفر در محل درمان شدند.

به گفته شاهدان عینی، ماموران شهرداری و نیروی انتظامی از ساعات اولیه صبح برای تخریب این ساختمان غیرمجاز در محل حاضر بوده‌اند.  

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا