توقف سپاهان برابر مس؛ «مورایس» حریف «نویدکیا» نشد

در چارچوب هفته بیست و هفتم لیگ برتر، مس از ساعت 17:50 امروز در رفسنجان میزبان سپاهان بود.

این بازی در پایان با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا نبرد سپاهانی‌ها با سرمربی سابق خودشان برنده نداشته باشد.

گل‌های این دیدار را کاوه رضایی (۹) برای سپاهان و جلال الدین علی محمدی (۶۲) برای مس به ثمر رساندند.

نیمه اول

محرم نویدکیا که هدایت مس را برعهده دارد سال‌های طولانی با پیراهن زردپوشان اصفهانی بازی کرده است و افتخارات زیادی با این تیم کسب کرده است و امروز برای اولین بار در قامت سرمربی برابر تیم سابقش قرار می‌گیرد.

در سوی دیگر میدان هم ژوزه مورایس که در دیدار رفت با نتیجه ۴ بر یک به پیروزی رسیده بود پس از نتایج ضعیفی که در هفته‌های اخیر کسب کرد که منجر به از دست رفتن شانس قهرمانی این تیم شد پا به این میدان می‌گذارد تا از اعتبار خود برابر بازیکن سابق سپاهان دفاع کند.

نیمه اول بازی در حالی آغاز شد که سپاهان در غیاب بازیکنانی چون رامین رضائیان، فرشاد احمدزاده و شهریار مغانلو کار خود را آغاز کرد و شروع خوبی داشت و در دقیقه ۹ کاوه رضایی موفق شد از روی پاس آریا یوسفی گل نخست بازی را به ثمر برساند.

سپاهان در دقیقه ۳۴ فرصت داشت که دومین گل را هم به ثمر برساند اما شوت کاوه رضایی با واکنش دیدنی حامد لک مهار شد.

در دقیقه ۴۰ جلال الدین علی محمدی در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت او با اختلاف اندکی از کنار دروازه پیام نیازمند به بیرون رفت تا یکی از معدود فرصت‌های مس از بین برود. نیمه اول بازی در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود سپاهان به پایان رسید.

نیمه دوم

با آغاز نیمه دوم تیم مس حملات خود را آغاز کرد و در دقیقه ۶۲ جلال الدین علی محمدی از روی پاس گل محمد مهدی محبی با یک ضربه سر دروازه نیازمند را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند.

در ادامه هم هیچ کدام از دو تیم نتوانستند تغییری در نتیجه بازی ایجاد کنند تا این مسابقه با نتیجه تساوی یک به یک خاتمه پیدا کند. به این ترتیب، در جدول رده بندی لیگ برتر، سپاهان با ۴۸ امتیاز در رده سوم قرار دارد و مس رفسنجان هم با ۳۲ امتیاز دهم است.

هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران

مس رفسنجان – سپاهان

شنبه ۲۲ اردیبهشت ساعت ۱۷:۵۰

ورزشگاه شهدای مس رفسنجان

تیم داوری: وحید کاظمی، مرتضی یوسف شهریاری، علیرضا ممبینی و علی سام

ترکیب مس رفسنجان

حامد لک، محمد نژادمهدی، رامتین سلیمان‌زاده، میثم تیموری، مجید نصیری، جلال‌الدین علی محمدی، فرشید باقری، محمدمهدی محبی (89رضا دهقانی)، سعید واسعی (89منتظر محمد)، محمدحسین کریم زاده ( ۷۳ عرفان شهریاری ) سجاد شهباززاده ( ۸۴ حسین مهربان)

سرمربی: محرم نویدکیا

ترکیب سپاهان

پیام نیازمند، هادی محمدی، رضا اسدی (76شهریار مغانلو)، برایان دابو، سیدمحمد کریمی، کاوه رضایی ( ۸۲ علی اصغر اعرابی)، آریا یوسفی، محمد دانشگر (۷۶ رامین رضاییان)، رضا شکاری ( ۶۷ فرشاد احمدزاده)، محمدجواد حسین نژاد (۶۷ امید نورافکن) سیاوش یزدانی

سرمربی: ژوزه مورایس

شرح گل

سپاهان (۱-۰): در دقیقه ۱۰ پاس تماشایی دابو برای آریا یوسفی و سپس پاس بیرون پای یوسفی برای کاوه رضایی منجر به رقم خوردن گل اول مسابقه از دهانه دروازه خالی مس رفسنجان شد.

مس رفسنجان (۱-۱): در دقیقه ۶1 تعویض منطقه توسط بازیکنان مس رفسنجان و رسیدن توپ در گوشه محوطه ۶ قدم به محبی با ارسال او به داخل محوطه شش قدم همراه شد که جلال علی‌محمدی کاپیتان فصل گذشته سپاهان از راه رسید و با یک ضربه سر شیرجه‌ای دروازه پیام نیازمند را باز کرد.

کارت زرد

مس رفسنجان: فرشید باقری (۸۷)

دقایق حساس

دقیقه ۳: اولین موقعیت جدی بازی روی ارسال کاوه رضایی و تکل بلند رضا اسدی در محوطه ۶ قدم ایجاد شد که اسدی به توپ نرسید.

دقیقه ۱۲: ضربه سر میثم تیموری روی کرنر ارسالی پس از برخورد به تیرک افقی دروازه به زمین بازگشت.

دقیقه ۲۴: شوت فرشید باقری از پشت محوطه جریمه با فاصله بسیار کمی از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه ۳۳: شلیک تماشایی رضا اسدی با واکنش فوق العاده حامد لک به تور دروازه نرسید و روی تیرک افقی فرود آمد. در ادامه کاوه رضایی به توپ رسید و هر طور شده ضربه زد ولی باز هم حامد لک مانع ورود توپ به دروازه شد تا سنگربان مس مصدومیت جزئی هم پس از این صحنه پیدا کند.

دقیقه ۴۰: شوت جلال الدین علی محمدی روی پاس سجاد شهباززاده با اختلاف بسیار ناچیزی از کنار تیرک عمودی دروازه راهی اوت شد تا همچنان رفسنجانی‌ها در حسرت گل مساوی بمانند.

دقیقه ۴۵: ارسال آریا یوسفی برای دومین مرتبه به تیرک دوم و کاوه رضایی رسید ولی اینبار ضربه سر مهاجم سپاهان را حامد لک در اختیار گرفت.

دقیقه ۶۲: پاس چشم نواز محمد جواد حسین‌نژاد برای رضا اسدی این مهاجم را در موقعیت تک به تک با حامد لک قرار داد ولی اسدی نتوانست از این موقعیت فوق العاده استفاده ببرد.

دقیقه ۶۳: شوت فرشید باقری با واکنش پیام نیازمند به گل تبدیل نشد.

دقیقه ۷۳: شوت سعید واسعی از فاصله ۲۰ ، ۲۵ متری با اختلاف یکی کیلومتری از کنار تیرک عمودی راهی بیرون شد.

دقیقه ۷۸: شوت سنگین جلال علی محمدی از پشت محوطه جریمه را این بار پیام نیازمند دفع کرد تا مانع دبل او در مصاف با تیم سابقش شود.

دقیقه ۹۰: شوت حسین مهربان با فاصله یکی دو متری و به شکل کاملاً خطرناکی از بالای دروازه سپاهان به بیرون رفت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا