به شورای عالی فضای مجازی پیشنهاد داده ایم که استفاده از آنتی ویروس ایرانی را روی موبایل‌ها الزامی کند!


آفتاب‌‌نیوز :

امروز یکشنبه ۱۹ آذرماه ۱۴۰۲ همایش رؤسای پلیس فتا استان‌ها و حوزه‌های مرکزی و آغاز چهارمین مرحله پویش کودکان سایبری و رونمایی از میز بومی سازی شده فارنزیک، سامانه فارز (سامانه پویشگر امنیتی) با حضور سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده کل انتظامی کشور و سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا فراجا برگزار شد.

سردار قاسم رضایی در این همایش گفت: شما برادران مجاهد در سنگر پلیس فتا با دانش بالا و قدرت تجزیه و تحلیل درست از شرایط به خوبی توانسته اید در امورات مربوط به خود علاوه بر فضای حقیقی بر فضای مجازی نیز کنترل و تسلط داشته باشید؛ بحمدالله تاکنون نیز اقدامات خوبی در کنترل و رصد فضای مجازی صورت گرفته، اما نیازمند اقدامات جدی‌تر و مستمر هستید.

وی با تاکید بر اینکه یکی از وظایف ذاتی مجموعه عظیم انتظامی کشور حفاظت و پاسداری از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی است، ادامه داد: این لباس مقدسی که بر تن داریم وظایف ما را سنگین‌تر کرده و فرماندهی انتظامی کشور به عنوان یک سازمان مردم محور و مقدس نقش پررنگی را در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور تاکید کرد: پاسداری از ارزش‌ها و دستاورد‌های والای انقلاب اسلامی یک توفیق الهی است که نصیب ما شده و ما نیز باید این توفیق را ارج نهیم.

این مقام ارشد انتظامی به جایگاه پلیس فتا در کشور اشاره کرد و گفت: پلیس فتا یکی از مجموعه‌هایی است که خدمات دو چندانی را به مردم ارائه می‌دهد و به واسطه انجام این وظایف محوله می‌توان گفت که نقش پلیس فتا در امنیت و آرامش مردم بی بدیل است و بر اساس گزارش‌هایی که در این همایش ارائه شد می‌توان گفت که در موضوعات مختلف رشد داشته اید.

وی در ادامه تاکید کرد: آنچه که دارای اهمیت است این است که بتوانید قدرت پیش بینی و اشراف اطلاعاتی خود را بالا ببرید و هرگز در این مهم دچار روزمرگی نشوید بعد از بالابردن قدرت پیش بینی، پیشگیری از اهمیت دوچندانی برخوردار است در واقع در حوزه مقابله لحظه‌ای به حریف برای پیشبرد اهدافش اجازه ندهید و آن را منهدم کنید.

توسعه همتاپروری در سازمان، گسترش روابط دیپلماسی در راستای ارتقاء تعاملات و تبادل تجربیات جدید، ارتباط با مراکز آموزشی درون و برون سازمانی، بهره بردن از ظرفیت نخبگان در چارچوب فرهنگ سازمانی، آگاه سازی خانواده‌ها از تهدیدات فضای مجازی و … از دیگر مواردی بود که جانشین فرمانده کل انتظامی کشور به آن‌ها اشاره کرد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در حاشیه این همایش به رونمایی از چند محصول بومی جدید در پلیس فتا اشاره کرد و گفت: رونمایی از این محصولات یک خدمت رسانی مضاعف به مردم است و جای تقدیر، تشکر و تبریک دارد و نشان دهنده این است که همانطور پلیس در فضای حقیقی خدمت رسان و تکیه گاه مردم است در فضای مجازی نیز برای خدمت رسانی دغدغه‌مند و به دنبال آرامش مردم است.

وی با تاکید بر اینکه این سامانه‌هایی که امروز رونمایی شد امنیت و آرامش مردم را ارتقاء می‌دهد، تصریح کرد: سامانه فارز که امروز رونمایی شد آنتی ویروس ایرانی (پویشگر امنیتی) است که هر اپلیکیشن موبایلی را می‌تواند بررسی و مخرب بودن و یا نبودن آن را اعلام کند در واقع این سامانه می‌تواند بیش از ۶۰ درصد از بدافزار‌ها را در فضای مجازی شناسایی کند.

سردار رضایی ادامه داد: پیشنهاد استفاده از سامانه فارز از سوی پلیس به شورای عالی فضای مجازی داده شده تا این شورا استفاده از آن را الزامی کند که به دنبال آن شاهد کاهش نصب بدافزار‌ها بر روی تلفن‌های همراه باشیم.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: علی‌رغم محدودیت‌هایی که در برخی از حوزه‌ها وجود دارد جوانان غیور و جان برکف انتظامی توانسته اند افتخارات زیادی را به دست آوردند به طوریکه امروز پلیس فتا با بهره بردن از تمامی ظرفیت‌ها از جمله نخبگان درون و برون سازمانی یک پلیس، مقتدر، متخصص و زبانزد است.

گفتنی است؛ در حاشیه این همایش نیز از ۱۳ جلد کتاب صوتی برای کودکان رونمایی شد؛ بنابراین گزارش، همچنین در حاشیه این همایش برخورد قاطعانه با برهم زنندگان نظم و امنیت، اراذل و اوباش و افرادی که به دنبال خدشه وارد کردن به امنیت و آرامش مردم هستند و مقابله با خودرو‌های شوتی نیز از دیگر مواردی بود که مطرح شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا