بازماندگان مجلس یازدهم؛ نمایندگان کدام شهرها تغییر کردند؟


آفتاب‌‌نیوز :

با اعلام رسمی نتایج آرای انتخابات مجلس دوازدهم، اسامی منتخبان مشخص شد.

برخی نمایندگان مجلس یازدهم در این انتخابات موفق نشدند که کرسی های خود در مجلس را حفظ کنند.

در ستون مربوط به منتخبان، در حوزه‌های انتخابیه که انتخابات به مرحله دوم کشیده شده، اسامی افراد قید شده است.

جدول زیر نمایندگان فعلی مجلس و منتخبان مجلس دوازدهم  را نشان می‌دهد:

استان چهارمحال و بختیاری

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم

لردگان و خانمیرزا و فلارد

حسین بامیری

سیدروح‌الله موسوی

شهرکرد

احمد راستینه‌ هفشجانی

احمد راستینه هفشجانی

بروجن

امیرقلی جعفری‌بروجنی

غلامرضا میرزایی

اردل و فارسان

قدرت‌الله حمزه‌شلمزاری

حمیدرضا عزیزی

خراسان جنوبی

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی  منتخبان مجلس دوازدهم

بیرجند و درمیان و خوسف

حسین خسروی‌اسفزار

علی مولوی‌حقیقی و سیدحسن هاشمی (دور دوم)

فردوس،سرایان،طبس و بشرویه

مجید نصیرایی

محمد نصیری

نهبندان و سربیشه

مصطفی نخعی مصطفی نخعی

قائنات و زیرکوه

سلمان اسحاقی سلمان اسحاقی

استان سمنان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم
شاهرود

علی اصغر خانی

احمد عجم

سمنان و مهدیشهر

عباس گلرو عباس گلرو
دامغان

علی‌اکبر علیزاده‌ برمی

علی اکبر علیزاده برمی

گرمسار

اردشیر مطهری

یاسر عربی

استان بوشهر

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم

کنگان و دیر و جم و عسلویه

موسی احمدی

موسی احمدی

دشتی و تنگستان

غلامحسین کرمی

غلامحسین زارعی

بوشهر، گناوه ودیلم

عبدالکریم جمیری

جعفر پورکبکانی

دشتستان ابراهیم رضایی ابراهیم رضایی

استان کرمان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم

رفسنجان و انار

حسین جلالی

احمد انارکی محمدی

زرند و امیریه

عفت شریعتی‌کوهبنانی

عبدالحسین همتی سراپرده

کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب

منصور شکراللهی

منصور شکراللهی

کرمان و راور

محمدرضا پورابراهیمی داورانی، محمد مهدی زاهدی

شهباز حسن‌پور بیگلری، مجید دوستعلی

سیرجان و بردسیر

شهباز حسن پور بیگلری

محمد معتمدی‌زاده 

جیرفت و عنبرآباد

ذبیح‌الله اعظمی‌ساردویی

بهنام سعیدی

بم،ریگان،فهرج و نرماشیر

موسی غضنفرآبادی

موسی غضنفرآبادی

شهر بابک

مصطفی رضاحسینی‌قطب‌آبادی

غلامرضا نویدی

بافت،رابر و ارزوئیه

صمدالله محمدی

یاسر سلیمانی

استان کرمانشاه

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم

کنگاور،صحنه و هرسین

علی رضایی

وحید احمدی

اسلام آباد غرب و دالاهو

مجتبی بخشی پور

مجتبی بخشی‌پور

قصر شیرین،سرپل ذهاب و گیلان غرب

شهریار حیدری فتح الله حسینی
کرمانشاه محمد رشیدی، عبدالرضا مصری و ابراهیم عزیزی

محمد رشیدی (اکثریت آرا)

عبدالرضا مصری،جهانبخش امینی، ابراهیم رحیمی زنگنه و فضل الله رنجبر (مرحله دوم)

سنقر و کلیایی

سید جواد حسینی‌کیا

سید جواد حسینی‌کیا

پاوه،جوانرود،ثلاث باباجانی و روانسر

آرش زره‌تن‌لهونی

رستگار یوسفی

استان قزوین 

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم
تاکستان

رجب رحمانی

عباس بیگدلی

بوئین زهرا

روح الله عباسپور روح الله عباسپور

قزوین، آبیک و البرز

فاطمه محمدبیگی، لطف‌الله سیاه‌کلی

سالار ولایتمدار و فاطمه محمدبیگی 

استان زنجان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم

زنجان و طارم

مصطفی طاهری و مهدی باقری

مصطفی طاهری (اکثریت آرا)

نبی‌الله محمدی و محمد اسماعیلی(مرحله دوم)

ابهر و خرمدره

حسن شجاعی

منصور علیمردانی

ماه‌نشان و ایجرود

مرتضی خاتمی

سیدجمال موسوی

خدابنده البرز حسینی

سعید رفیعی و احمد بیگدلی(مرحله دوم)

استان خراسان شمالی

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم

بجنورد و مانه و سملقان و جاجرم و گرمه و راز و جرگلان

محمد پاک مهر و محمد وحیدی

محمدمهدی شهریاری و محمد پاک مهر

شیروان علی جدی

عباس قدرتی

اسفراین و بام صفی آباد

امان‌الله حسین‌پور هادی قوامی

استان مرکزی

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم

اراک،کمیجان و خنداب

علی اکبر کریمی ومحمدحسن آصفری

محمد جمالیان و 

نادرقلی ابراهیمی

خمین

علیرضا نظری

محمد بیات

محلات و دلیجان

علیرضا سلیمی

محمد جلالی

تفرش و آشتیان

ولی الله بیاتی ولی الله بیاتی
شازند

محمود احمدی‌بیغش

هوشنگ هادیان‌پور

ساوه و زرندیه

محمد سبزی محمد سبزی

استان یزد

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم

اردکان

محمدرضا دشتی‌اردکانی

مصطفی پوردهقان

یزد و اشکذر و زارچ بخش ندوشن

محمدصالح جوکار

محمدصالح جوکار

مهریز و بافق و ابرکوه و خاتم و بهاباد و مروست

محمدرضا صباغیان بافقی

محمدرضا صباغیان بافقی

تفت و میبد

جلیل میرمحمدی‌

جلیل میرمحمدی‌

استان مازندران

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم

نوشهر و چالوس

محمدعلی محسنی بندپی

کامران پولادی

قائمشهر، سوادکوه و جویبار

کیوان مرادیان‌کوچکسرایی و کمال علی‌پورخنکداری

عمران عباسی، مصطفی معلمی، کمال علیپور و علی کشوری (مرحله دوم)

ساری

منصور علی زارعی‌کیاپی و علی بابایی‌ کارنامی

عالیه زمانی کیاسری و علی بابایی 

نور و محمود آباد

ولی الله فرزانه

عبدالوحید فیاضی

بهشهر، نکا و گلوگاه

غلامرضا شریعتی‌

غلامرضا شریعتی

بابل

علی کریمی فیروزجایی و مهدی سعادتی 

حسن نتاج صلحدار و احمد فاطمی

بابلسر،فریدون‌کنار

علی‌اصغر باقرزاده

علی‌اصغر باقرزاده
آمل

رضا حاجی‌پور

رضا حاجی‌پور

تنکابن، رامسر و عباس‌آباد

سید شمس‌الدین حسینی

سید شمس‌الدین حسینی

استان گیلان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم

لنگرود

پرویز محمدنژادقاضی‌محله

مهرداد لاهوتی

رشت سید علی آقازاده‌دافساری، جبار کوچکی نژاد، محمدرضا احمدی

جبار کوچکی نژاد، مهدی فلاح و محمدرضا احمدی

رودبار

مهرداد گودرزوندچگینی

مهرداد گودرزوندچگینی
بندرانزلی

احمد دنیامالی

احمد دنیامالی
صومعه سرا

کاظم دلخوش اباتری

سعید رحمت‌زاده

رودسر و املش

محمد صفری‌ ملک‌میان

محمد علی جانی

طوالش و رضوانشهر و ماسال

حسن محمدیاری

یاسر اسلامدوست

فومن و شفت

خلیل بهروزی فر

سیدکریم معصومی خسروآبادی

آستانه اشرفیه

ابراهیم نجفی ابراهیم نجفی
لاهیجان

رسول فرخی‌میکال

سلمان زارع

آستارا

غلامرضا مرحبا

ولی داداشی

استان کردستان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم
بیجار علیرضا زندیان علیرضا زندیان

سقز و بانه

بهزاد رحیمی

محسن بیگلری

سنندج و دیواندره

محسن فتحی و مهدی فرشادان

سالار مرادی و محسن فتحی

قروه و دهگلان

پرویز اوسطی

محمدرسول شیخی‌زاده

مریوان و سروآباد

شیوا قاسمی پور

امید کریمیان

کهگیلویه و و بویراحمد 

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم

کهگیلویه و بهمئی و چرام

سید محمد موحد

سید محمد موحد

گچساران و باشت

ناصر حسینی پور

غلامرضا تاج گردون

بویراحمد و دنا

مهدی روشنفکر

محمد بهرامی

استان گلستان

حوزه انتخابیه نمایندگان فعلی منتخبان مجلس دوازدهم

گرگان و آق قلا

رمضانعلی سنگدوینی و غلامرضا منتظری

رمضانعلی سنگدوینی و عبدالغفور امان‌زاده

مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش

رضا آریان‌پور

سیدنجیب حسینی

آزادشهر و رامیان

غلامعلی کوهساری

جمشید قائم‌مقام

گنبد کاووس

امانقلیچ شادمهر

عبدالحکیم آق کاکلی
و قرجه طیار (مرحله دوم)

کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان

عبدالجلال ایری

عبدالجلال ایری

علی‌آباد کتول

رحمت الله نوروزی رحمت الله نوروزی

استان قم

ردیف نمایندگان فعلی منتخب
۱ مجتبی ذوالنوری مجتبی ذوالنوری
۲ احمد امیرآبادی فراهانی محمد منان رئیسی
۳   قاسم روانبخش 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا