اولین صحبت های یاسمین مقبلی بعد از رسیدن به ایستگاه فضایی+عکس

خبر آنلاین نوشت: کپسول فضاپیمای SpaceX Dragon در تاریخ ۲۷ اوت در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) لنگر انداخت. جاسمین مقبلی، فرمانده ناسا، پس از لنگر انداختن موفقیت‌آمیز، به کنترل مأموریت اسپیس‌ایکس گفت: «خیلی متشکرم. باید مدام به خودم یادآوری کنم که این یک رویا نیست.»

این لنگرگاه پایان یک سفر نزدیک به ۳۰ ساعته برای خدمه چهار نفره کپسول بود که در ساعات اولیه روز شنبه از پد ۳۹A ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا پرتاب شد. اما این شروع چیزی بزرگتر است، یک ماموریت شش ماهه برای مقبلی و سه خدمه اش.

اولین صحبت های یاسمین مقبلی بعد از رسیدن به ماه

آندریاس موگنسن خلبان Crew-۷ از آژانس فضایی اروپا به اسپیس ایکس گفت: “این اولین قدم سفر است، ماموریت واقعی اکنون آغاز می شود.” در ایستگاه فضایی بین‌المللی، ما کارهای زیادی در پیش داریم که مشتاقانه منتظر آن هستیم.»

فضانوردان Crew-۷ سپس به هفت فضانوردی که قبلاً در ایستگاه بودند پیوستند و تمام ۱۱ فضانورد برای یک مراسم استقبال کوتاه گرد هم آمدند تا ماموریت مشترک خود را آغاز کنند.

اولین صحبت های یاسمین مقبلی بعد از رسیدن به ماه

این ماموریت هفتمین پرواز عملیاتی خدمه تجاری برای ناسا توسط SpaceX و هشتمین پرواز این شرکت برای آژانس فضایی ایالات متحده به طور کلی (شامل یک پرواز آزمایشی خدمه) است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا