افشاگری جنجالی پیشکسوت استقلال؛ به بازیکنان در ترکیه خانه می دهند!

به گزارش پارسینه و به نقل از فارس؛ محمد نوری، پیشکسوت استقلال در مورد شرایط استقلال در آستانه شروع مسابقات فصل جدید لیگ برتر، اظهار داشت: استقلال در فعل و انفعالات پیش فصل مانند انتخاب سرمربی یا جذب بازیکن زمان را از دست داد. ۲ مهره کلیدی هم از تیم رفتند. خیلی‌ها می‌گویند می‌توان جایگزین خوبی برای محبی و قائدی پیدا کرد، اما من موافق این حرف نیستم. این کار سخت است. با اینحال چند بازیکن اضافه شده‌اند که می‌تواند خبر خوبی باشد. اگر یکی دو بازیکن خارجی خوب هم اضافه شوند، تیم شرایط خوبی پیدا می‌کند.

حضور فیزیکی مربی بدنساز می‌توانست تاثیر بهتری داشته باشد

وی افزود: در خط میانی و به خصوص پست پلی‌میکر هنوز مشکل داریم. در خط حمله نیز همین طور است که ان‌شاالله این مشکل هم رفع شود. از طرفی بدنسازی تیم هم دچار مشکل شد. هرچند گفته می‌شود تیم تا به حال با برنامه مربی بدنساز کار می‌کرده، اما به هرحال دیر اضافه شدند. حضور فیزیکی مربیان بدنساز می‌توانست تاثیر بهتری داشته باشد.

پیشکوست استقلال با اشاره به اولین بازی این تیم در خانه صنعت نفت آبادان، گفت: در اولین بازی کار خیلی سختی داریم. در این برهه از سال گرمای آبادان بزرگترین مشکل است. امیدوارم در روز‌های باقی مانده به شروع لیگ، تیم به هماهنگی و هارمونی بهتری برسد. ۳ امتیاز این بازی خیلی اهمیت دارد و اگر دست پر از خانه حرف خارج شویم می‌توانیم شروع خوبی در هفته‌های اول لیگ داشته باشیم.

جوانگرایی نکونام قابل تحسین است

نوری در مورد نقل و انتقالات استقلال، عنوان کرد: تیم‌های رقیب خوب بسته شدند، اما در استقلال هم با وجود اینکه زمان را از دست دادیم، بازیکنانی خوبی اضافه شدند. اتفق خوبی که امسال افتاد، جوانگرایی در تیم بود. ضمن اینکه این جوان‌ها همگی ملی پوش هستند و کیفیت بالایی دارند، اما نباید فراموش کنیم اینجا استقلال است و هواداران به نتیجه گیری اهمیت زیادی می‌دهند. این جوان‌ها می‌توانند در آینده تبدیل به مهره‌های خیلی موثری شوند و انگیزه بالای آن‌ها قطعا به تیم کمک می‌کند. فکر می‌کنم از لحاظ مالی هم به باشگاه کمک شد. من هم موافق جوانگرایی هستم. کار نکونام قابل تحسین بود و اگر به این بازیکنان فرصت بازی بدهد، می‌توانند خودشان را نشان بدهند و به تیم کمک کنند. امیدوارم بتوانند هرچه سریع‌تر با تیم هماهنگ شوند.

راه‌هایی برای دور زدن سقف بودجه

وی در مورد اینکه مساله سقف بودجه برای ثبت قراداد‌های استقلال مشکل ساز شده و چالش جدیدی برای مدیریت این باشگاه است، گفت: این قانون مسخره و یک نمره منفی است. به اعتقاد من تمام کار‌ها و قوانین فدراسیون من درآوردی است. سپاهان، پرسپولیس و تراکتور کدام‌شان سقف قرارداد را رعایت می‌کنند؟ فقط ۵-۴ بازیکن از هرکدامِ این تیم‌ها سقف بودجه را پر می‌کنند.

نوری تصریح کرد: شنیده‌ام که برای قراداد بستن از راه‌هایی مانند اهدای ملک در ترکیه، هوادار متمول یا شرکت‌های زیرمجموعه سقف قرارداد را دور می‌زنند! فکر نمی‌کنم کسی سقف را رعایت کند. فدراسیون هم خودش این را می‌داند. متاسفانه سر خودمان را کلاه می‌گذاریم و کسی رعایت نمی‌کند. در این چند سال هر قانونی که در داوری، نقل و انتقالات و… گذاشتند فقط به ضرر استقلال شد.

غلامی هرسال بازار گرمی می‌کند

پیشکسوت استقلال در مورد اینکه قرارداد‌های عجیب و غریب فصل گذشته، مدیریت فعلی باشگاه را مجبور به کاهش قرارداد بازیکنان کرده، اما برخی بازیکنان مانند عارف غلامی حاضر به این کار نیستند و حتی گفته می‌شود برای فصل جدید هم درخواست بالا داشته‌اند، گفت: این بازیکن سال قبل هم همین بازار گرمی را کرد و هیچ تیمی او را نخواست. امسال هم همین بازار گرمی را کرده، هر سال همین است. وقتی سیدحسین حسینی که کاپیتان تیم است قراردادش را به طرز چشمگیری کم می‌کند، این بازیکن که از او بالاتر نیست. امسال هم به دنبال بازار گرمی است و نشان می‌دهد تعصبی به پیراهن استقلال ندارد. اگر راست می‌گوید به خاطر استقلال رقمش را کم کند و بماند.

نوری گفت: همه ما خوشحال هستیم که الان سرمربی تیم آرامش نسبی پیدا کرده است. ما پیشکسوتان هم از او حمایت می‌کنیم. ان‌شاالله استارت خوبی در آغاز فصل بزند و سال خوبی را برای استقلال شاهد باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا